<
4.kolo
>
  #KlubZSB
  1FC Viktoria Plzeň36:09
  2SK Slavia Praha33:07
  3SK Sigma Olomouc34:36
  41.FC Slovácko36:35
  5AC Sparta Praha33:25
  6Bohemians Praha 190533:25
  7MFK Karviná34:34
  8FK Teplice34:34
  9FC Slovan Liberec33:34
  10FC Baník Ostrava35:64
  11FC Fastav Zlín32:33
  12FK Dukla Praha32:73
  13FK Jablonec32:32
  14FK Mladá Boleslav32:41
  15FC Zbrojovka Brno32:51
  16FC Vysočina Jihlava30:41

  Lídr střelců Chramosta: Reprezentace by pro mě byla pomyslným vrcholem

  Dává jeden gól za druhým a za devět kol vytáhl svou Boleslav až na stříbrnou příčku o skóre za Viktorii Plzeň. Jak lákavé je pro něj stát se nejlepším střelcem soutěže? Co říká na spolupráci s Australenem Golgolem či jaké vidí rozdíly mezi Karlem Jarolímem a Leošem Kalvodou? To i mnohem víc prozradil pětadvacetiletý Jan Chramosta v rozhovoru pro naše stránky.

  Lídr střelců Chramosta: Reprezentace by pro mě byla pomyslným vrcholem

  Mladé Boleslavi vyšlo úvodních devět ligových kol přímo skvěle. Jak si užíváte současné druhé místo a pošilháváte v koutku duše po titulu?
  Po titulu zatím ne. Dobře víme, že soutěž je ještě dlouhá a hodně těžká. Současné postavení v tabulce je však pro nás samozřejmě příjemné.

  Jan

  Chramosta

  Klub: FK Mladá Boleslav

  Narozen: 12.10.1990

  Pozice: útočník

  Fotografie
  Skvělou formu vykazujete i vy sám, když s šesti góly na kontě vedete tabulku střelců. Co na to říkáte a je pro vás velkým lákadlem získat korunku pro nejlepšího kanonýra?
  Lhal bych, kdybych tvrdil, že ne. Myslím, že tohle musí být přáním každého útočníka. Mám to slibně rozjeté, teď jen na to pravidelně navazovat.

  Koho považujete za největší konkurenty?

  Tuhle cenu pravidelně vyhrával Lafata, ale ten už tolik nehraje, tak se otevírá možnost dalším. Bude to zajímavý boj. Mezi hlavní konkurenty každopádně řadím všechny útočníky Plzně, Sparty i Liberce.

  Za své střelecké výkony jste byl odměněn i cenou pro Hráče září. Čekal jste, že by tato trofej mohla přijít a kam jste si ji vystavil?
  Moc jsem o tom nepřemýšlel. O té ceně rozhoduje někdo jiný, takže jsem to nemohl nijak ovlivnit. Pochopitelně jsem za ni ale rád. Potěšila mě a dal jsem ji mezi ostatní mé trofeje.

  Gratulovali vám trenér i spoluhráči?
  To ano. A já jim na oplátku poděkoval, že to je hlavně jejich zásluha.

  Vaším dosavadním maximem je deset gólů z ročníku 2011/2012. Byl byste hodně zklamaný, kdyby se vám nepovedlo tento počin překonat?

  Jelikož jsem takhle začal, bylo by dost špatné, kdybych tuhle metu nepřekonal.

  Jak se vám hraje vedle Australana Golgola, který je stejně jako vy rychlostní typ hráče?
  Zatím nám to funguje. Je pravda, že teď jsme trochu najeli na jiný styl s Magim (Lukášem Magerou), na něhož se sklepávají dlouhé balony. Když ale vepředu běhám já i Golgol, náš styl je hraný hodně do rychlosti. Oba máme dobrý pohyb a celkem z toho těžíme.

  A jak Golgol zapadl do kabiny? Je výřečný, nebo o něm skoro neslyšíte?
  Moc výřečný není. Ale to je dané tím, že se tihle kluci učí neradi česky. I když jim to říkáme, zatím se jim do toho moc nechce. Tak snad se v tom brzy zlepší (usmívá se).

  Jelikož Karla Jarolíma zlákala česká reprezentace, už po dvou kolech měnila Boleslav trenéra. Neměl jste obavy, jak to bude dále klapat?
  Bylo to trochu zvláštní. Trenér Jarolím odešel v úvodu sezony a nikdo nevěděl, co to s námi udělá. Pan Kalvoda sem ale skvěle zapadl a daří se nám pod ním.

  V čem jsou si Jarolím s Kalvodou podobní a co je naopak odlišuje?

  Oba to jsou hodně zkušeni kouči, ale jinak tam moc podobností nevidím. Spíš bych řekl, že jsou hodně rozdílní. Pan Jarolím po nás docela šlapal a na tréninku nás hodně napomínal, to pan Kalvoda je takový pozorovatel. I on si k tomu samozřejmě občas řekne svoje, ale ne tolik jako pan Jarolím.


  O Karlu Jarolímovi se všeobecně ví, že je velký pedant na životosprávu. Dovolí vám jeho nástupce v tomto směru víc?

  Doufali jsme, že by to tak mohlo být (směje se). Jenže když pan Kalvoda přišel, hned nám řekl, že pokračuje v tom, co tu předtím fungovalo. I za něj se tedy vážíme každý den. V tom se zkrátka musí všichni hlídat.

  Předpokládám však, že zrovna vy s tím nemáte žádný problém…
  Já určitě ne. Ať sním cokoli, váhu mám zhruba pořád stejnou.

  Zatímco v lize Boleslav válí, v Evropské lize skončila už ve 3. předkole na kopačkách makedonského Tetova.Může to být pro vás nyní výhoda? Zápasů máte v nohách méně než Plzeň nebo Sparta…
  Výhoda to může být. Třeba Spartě ani Liberci se teď v lize příliš nedaří, na druhou stranu pro nás vypadnutí s Tetovem bylo velkým zklamáním. Zase jsme to nezvládli. Teď nám tedy nezbývá nic jiného, než toto zaváhání napravit v samotné lize.

  Boleslav má v tabulce stejně bodů jako první Plzeň, ve které jste hostoval. Jak na tuto misi vzpomínáte a dá se říct, prčo jste se tam více neprosadil?

  Pro mě to angažmá začalo docela dobře. Pravidelně jsem hrál, jenže pak přišlo komplikované zranění, které mě vyřadilo na tři měsíce. Vedení zareagovalo tím, že z Teplic přivedlo Mahmutoviče, a najednou jsme tam byli čtyři útočníci na jeden post. Když jsem měl možnost v zimě odejít, nechtěli mě pustit, jenže další šanci jsem už stejně nedostal. I tak ale na Plzeň vzpomínám v dobrém. Potkal jsem tam skvělé lidi, kteří jsou dodnes moji kamarádi. Navíc jsem tam vyhrál svůj první a zatím jediný titul. A na to se nezapomíná.


  Takže kdyby nabídka z Viktorie přišla znovu, zvažoval byste ji?

  Tak zvažoval. Stejně jako každou, kterou bych dostal.

  Co česká reprezentace? Svou formou si o nominaci říkáte dost nahlas…

  Reprezentace by pro mě byla pomyslným vrcholem. Sním o ní stejně jako každý jiný hráč. Myslím si, že několikrát  jsem byl k ní už blízko a stejné to je i nyní. Zatím ale vždycky ještě kousek chyběl.

  A co případné angažmá v cizině? Máte nějaký vysněný klub nebo soutěž?
  Když jsem byl malý, vysnil jsem si Německo či Španělsko. Teď už si však nevybírám. Až přijde konkrétní nabídka, začnu o ní uvažovat. 


  FOTO: ČTK