<
4.kolo
>
  #KlubZSB
  1FC Viktoria Plzeň36:09
  2SK Slavia Praha33:07
  3SK Sigma Olomouc34:36
  41.FC Slovácko36:35
  5AC Sparta Praha33:25
  6Bohemians Praha 190533:25
  7MFK Karviná34:34
  8FK Teplice34:34
  9FC Slovan Liberec33:34
  10FC Baník Ostrava35:64
  11FC Fastav Zlín32:33
  12FK Dukla Praha32:73
  13FK Jablonec32:32
  14FK Mladá Boleslav32:41
  15FC Zbrojovka Brno32:51
  16FC Vysočina Jihlava30:41

  Máme nejlepší management v lize, tvrdí plzeňský šéf Paclík

  Fotbalisté Plzně útočí podle majitele klubu Tomáše Paclíka na třetí titul za sebou díky tomu, že mají nejlépe fungující management ze všech ligových klubů. Paclík naznačil, že ostatní celky brzdí roztříštění pravomocí mezi velké množství funkcionářů.

  Máme nejlepší management v lize, tvrdí plzeňský šéf Paclík
  "Troufám si tvrdit, že to je zásadní faktor, proč jsme tam, kde jsme. Máme správně nastavené pravomoci a zodpovědnosti. Podle mého soukromého názoru je to úplně ten rozhodující faktor," řekl Paclík před začátkem jara.

  Majitel se o pravomoci dělí s generálním manažerem Adolfem Šádkem, pod kterého ještě spadají šéf sportovního úseku František Mysliveček a obchodně-marketingový manažer Jaromír Hamouz. 

  "Přestože jsme udělali strašně moc chyb, ať jsou to přestupy nebo jiné věci, tak nám naše nastavení managementu umožňuje na to rychle reagovat a najít potřebné opatření. To je velmi důležité," řekl Paclík. Do jeho příchodu Plzeň bojovala spíše o záchranu a měla na kontě jediný triumf v poháru. Za posledních šest sezon získala čtyři tituly a nyní útočí na pátý. 

  "Je to zavazující a také nesmírně těžké udržet standard tak, jak jsme si ho nastavili. Navíc je tam snaha dělat práci ještě lépe, ale je těžké vůbec udržet sportovní úroveň," uvedl Šádek.   "Vsadili jsme na správné trenéry i dobré hráče a sportovní úspěchy pomáhají klub dál rozvíjet. Máme stabilního majitele a máme se o co opřít. Také se snažíme držet koncepce a neznervózníme, když se nedaří hrát tak jako před pár lety. Rozhodující ale je, že všichni včetně trenéra a hráčů nahlížíme na fotbal společně. Taháme všichni za správný konec provazu a nikdo nikam nevybočuje. Ale držet se na čele je čím dál těžší. I proto, že hráči jsou čím dál tím starší," prohlásil generální manažer klubu. 

  Věří však, že Plzeň titul opět získá. "Věřím, že jsme se na boj o titul zodpovědně připravili, ale pořád je to jen sport. Máme dobrou výchozí pozici, ale to neznamená, že se to povede,"dodal. 

  Největšími konkurenty Plzně jsou Slavia, která ztrácí jediný bod, a Sparta s odstupem čtyř bodů. Viktoria však má oproti nim zápas k dobru. "Momentálně je pro nás větším soupeřem Slavia, protože s ní se utkáme už na konci března. Respekt máme k oběma pražským S a víme, že udělají vše pro to, abychom titul nezískali. Sparta se určitě nesmíří s tím, aby nám titul nechala. Slavia také své ambice neskrývá," řekl Šádek. 

  Oba zástupci Plzně odmítají, že by měli se Slavií vyhrocené vztahy poté, co Pražané přetáhli Plzni vyhlédnutou posilu Jana Sýkoru. Naopak vítají, že se v lize objevil další silný hráč. "Je tu další silný klub, který zvyšuje konkurenci, což kvitujeme, protože nás to všechny posune dál," prohlásil Paclík. 


  Slavii se v minulých týdnech nelíbily některé výroky z Plzně kritizující její přestupovou politiku. "Rozhodně mezi námi není nevraživost. Slavia se snaží být nejúspěšnější a možná je teď maličko více podrážděná a některé věci si vykládá jinak, než jsou vyřčené," řekl Šádek. "Respektujeme právo Slavie kupovat hráče za jakékoli peníze a bereme ji jako soupeře, kterého chceme porazit na hřišti a to je všechno. Já mám s panem Tvrdíkem (předseda představenstva Slavie) korektní vztah," doplnil Paclík. 

  "Vzájemný zápas bude samozřejmě sledovaný kvůli postavení v tabulce a my tam chceme vyhrát a vrátit jim toho bůra (květnová porážka 0:5), kterého jsme tam loni dostali. Ale že bychom to posouvali do úrovně nevraživosti, to vůbec ne," dodal. 

  Poté, co Slavia získala Sýkoru, zaměřila se Plzeň při posilování do ciziny a přivedla mimo jiné rakouského reprezentanta Andrease Ivanschitze. "To, že saháme po zahraničních hráčích, je tím, že v Česku i na Slovensku už nic moc není. Ale chceme mít hráče sami osahané a nedávat jen na doporučení agentů a externistů. Proto tu nemáme Afričany či jiné zahraniční hráče, ale hráče z okolních zemí," uvedl Paclík.
  VIDEO: iSport.cz
  FOTO: ČTK