<
5.kolo
>
  #KlubZSB
  1FC Viktoria Plzeň48:112
  2SK Sigma Olomouc47:39
  3SK Slavia Praha43:08
  4AC Sparta Praha44:28
  5FC Slovan Liberec46:37
  6Bohemians Praha 190543:26
  7FC Fastav Zlín43:36
  81.FC Slovácko46:45
  9FK Teplice47:65
  10FC Baník Ostrava48:95
  11MFK Karviná44:44
  12FK Dukla Praha44:94
  13FK Jablonec44:53
  14FK Mladá Boleslav42:71
  15FC Vysočina Jihlava41:61
  16FC Zbrojovka Brno42:81

  Chceme prohánět týmy před námi, říká před jarem Svědík

  Probojovat se do evropských pohárů je cílem nového trenéra mladoboleslavských fotbalistů Martina Svědíka. Věří, že se mu povedlo přes zimu tým připravit tak, aby na jaře z pátého místa proháněl celky na vyšších příčkách.

  Chceme prohánět týmy před námi, říká před jarem Svědík
  "Sportovní cíle jsou stejné, jako v předchozích ročnících, to znamená držet se v popředí a šlapat na paty těm, co jsou před námi. V lize i poháru chceme udělat co nejlepší výsledek a potvrdit ambice na účast v evropském poháru," řekl Svědík pro klubový web. 

  Po nepovedeném závěru podzimu a šesti ztrátách v řadě nahradil Leoše Kalvodu a přes zimu udělal v kádru menší změny. Přivedl útočníka Lukáše Železníka ze Slavie, z Austrie Vídeň stopera Patrizia Stronatiho, kterého zná ze společného působení v Ostravě, a ze Sparty na hostování mladého záložníka Jakuba Nečase a brankáře Viktora Budinského, který nahradí odcházejícího Jakuba Diviše. 

  "Současné mužstvo je složené, jak jsme si s vedením klubu řekli. Mančaft je připravený fyzicky i herně dobře. Nyní bude důležité, jak se to, co jsme s hráči natrénovali, promítne na hřišti v konkrétních zápasech. Do každého půjdeme s tím, že chceme vyhrát," uvedl Svědík. 


  V zimní přípravě Mladá Boleslav z jedenácti zápasů devět vyhrála, jednou remizovala a jednou prohrála. Porazila ji pouze Dunajská Streda. "Přišlo včas varování, že nesmíme s žádným soupeřem ztratit koncentraci ani na chvíli. Zápas v Dunajské Strede se nám nepovedl spíše mentálně, než herní kvalitou, kterou jsme měli prvních pětadvacet minut do inkasovaných gólů dobrou. Zimní příprava byla velmi dobrá a v utkáních jsem pozoroval zlepšování," hodnotil bývalý kouč Ostravy či reprezentační dvacítky. 

  "Za měsíc se mužstvo nemůže zcela proměnit, ještě potřebuje nějaký svůj čas, ale na mé požadavky výborně reaguje a přijímá je v tréninku i herním projevu, až na ten zápas v Dunajské Strede, kde jsme se přesvědčili, že potřebujeme ještě zlepšit mentální odolnost,"dodal Svědík. 

  Jedinou nepříjemností je pro něj zranění nejlepšího střelce Jana Chramosty, který v posledním přípravném utkání musel střídat a zřejmě nestihne první jarní kolo. "Zranil se proti Táborsku, kdy jsme jej museli vystřídat již v desáté minutě. Jeho případná absence nám komplikuje ofenzivní plány," připustil mladoboleslavský kouč. 

  Uklidňuje ho však, že má dostatečně široký kádr. "Máme opravdu hodně vyrovnané hráče a jejich vzájemná konkurence vytváří potřebnou kvalitu. Mám radost, že ať zvolím kohokoliv, tak herní projev mužstva bude mít požadovanou kvalitu a tím pádem i výsledkový a bodový efekt. Budu před každým zápasem vycházet z aktuální formy. Ideální sestava je ta, která vyhraje zápas tři nula," prohlásil Svědík.


  FOTO: ČTK