<
4.kolo
>
  #KlubZSB
  1FC Viktoria Plzeň48:112
  2SK Sigma Olomouc47:39
  3SK Slavia Praha43:08
  4AC Sparta Praha44:28
  5FC Slovan Liberec46:37
  6Bohemians Praha 190543:26
  7FC Fastav Zlín43:36
  81.FC Slovácko46:45
  9FK Teplice47:65
  10FC Baník Ostrava48:95
  11MFK Karviná44:44
  12FK Dukla Praha44:94
  13FK Jablonec44:53
  14FK Mladá Boleslav42:71
  15FC Vysočina Jihlava41:61
  16FC Zbrojovka Brno42:81

  Naše série je nepříjemná, ale snažíme se na ni nemyslet, říká Přikryl

  Devět ligových utkání! Tak dlouho čekají fotbalisté Mladé Boleslavi na to, až zase zažijí pocit z vítězství. Nelichotivou šňůru zatím nerozsekl ani nový trenér, záložník Tomáš Přikryl ale věří, že jeho tým uspěje už v neděli. To do středočeského města přijede jeho bývalý klub - pražská Sparta.

  Naše série je nepříjemná, ale snažíme se na ni nemyslet, říká Přikryl
  Odráží se už dlouhá série bez výhry na atmosféře v týmu?
  Určitě je to nepříjemné, o té sérii dobře víme. Zároveň se ale na ni snažíme nemyslet, minimálně to nedávat v kabině najevo. Prostě už chceme za každou cenu vyhrát!

  Tomáš

  Přikryl

  Klub: FK Mladá Boleslav

  Narozen: 04.07.1992

  Pozice: záložník

  Fotografie
  Jsou pro vás dosavadní tři jarní remízy o to nepříjemnější, že jim předcházela vydařená zimní příprava?
  Mrzí nás to. V zimě nás těšily výsledky i předvedená hra, ale zatím se nám nedaří to přenést do mistrovských zápasů. Mohli jsme těch bodů uhrát víc.

  Na druhou stranu ztrácí i Zlín, s nímž se přetahujete o čtvrté místo tabulky…
  My koukáme hlavně sami na sebe. Chceme získat co nejvíc bodů a uvidíme, na co to bude na konci stačit. Samozřejmě je pro nás ale dobře, že když už ztrácíme my, ztrácí i naši sousedé v tabulce. Ale opravdu se soustředíme hlavně na nás samotné.

  Nový trenér mužstva Martin Svědík v zimě deklaroval, že si zakládá na týmové soudržnosti a vztazích v kabině. Je to znát?
  Musím říct, že ano.Trenér s námi hodně komunikuje a ptá se na náš názor. Snaží se nám všechno pečlivě vysvětlit.  A jak moc dbá na životosprávu hráčů? Jeho předchůdci Karel Jarolím s Leošem Kalvodou si na ni dost potrpěli…
  Doba je taková, že si každý trenér dává pozor, aby mu hráči nějak nezvlčeli. Životospráva se zkrátka musí dodržovat. A když už nám trenér něco dovolí, určitě to není o tom, že se můžeme ládovat hamburgery nebo něco takového. Pravidelně se vážíme a volný režim rozhodně nemáme.

  Další zápas hrajete v neděli proti Spartě, která na jaře není v herní pohodě. Je to pro vás výhoda?

  To nevím. Sparta se bude chtít zlepšit, dobře ví, že se od ní čeká víc. Její výsledky teď nejsou ideální, ale to samé platí také pro nás. Oba týmy to v neděli budou chtít zlomit. Uvidíme, jak to dopadne. Každopádně nás ale čeká hodně těžký zápas.

  Bral byste před utkáním bod?
  Na to je těžké v tuto chvíli odpovědět. Záleží na okolnostech, ale my chceme vyhrát a odrazit se. Rozhodně nepůjdeme do utkání s tím, že nám bude stačit pouze bod.  Vy sám jste za Spartu hrál čtyři sezony. Jak toto angažmá hodnotíte?
  Přestup z Olomouce do Sparty byl pro mě krokem dopředu. Bohužel jsem tam prodělal víc zranění, než by bylo zdrávo, ale i tak to pro mě byla hrozně cenná zkušenost. Na Spartu vzpomínám moc rád.

  Vaším posledním vystoupením za Letenské byl zápas na Young Boys, který nevyšel celému týmu. Neměl jste pocit, že jste to tenkrát odnesl ze všech nejvíc?
  Možná to tak vypadalo, ale pro mě je to minulost. Máte však pravdu, že ten zápas nám nevyšel. Poté byla zimní pauza a já odešel na hostování, ale jestli to mělo přímou spojitost, fakt nevím. Spíš bych řekl, že ne. Aspoň mi to nikdo takhle neřekl.

  Poslední otázka se bude týkat vašich sedmi asistencí, což je druhý nejvyšší počet aktuální sezony. Sledujete tuto statistiku a máte velkou motivaci ji vyhrát?
  Asi to bude znít jako klišé, ale pro mě je hlavní úspěch týmu. Za asistence jsem ovšem rád. Pro mě jako pro ofenzivního hráče jsou důležité, navíc každý chce být v něčem dobrý. Sbíral jsem je ovšem hlavně v době, kdy se nám dařilo. Ty nádoby jsou tedy spojené.


  FOTO: ČTK