14FK Mladá Boleslav42:71
    15FC Vysočina Jihlava41:61
    16FC Zbrojovka Brno42:81

Plzeň udolala Liberec 1:0 a na vedoucí Slavii ztrácí bod

Fotbalisté Plzně udolali ve 20. ligovém kole Liberec 1:0 a po dvou zápasech bez vítězství opět naplno bodovali. Zápas rozhodl ve 44. minutě vlastní gól hostujícího Ondřeje Kúdely. Západočeský obhájce titulu se na druhém místě tabulky přiblížil na rozdíl jednoho bodu k vedoucí Slavii, která hraje v neděli s Teplicemi. Plzeň má k dobru dohrávku na půdě Bohemians 1905. Liberec venku v lize popáté za sebou prohrál a zůstal třináctý s tříbodovým náskokem na sestupové příčky.

PLZ20.kolo1:01:0LIB

Plzeňský trenér Pivarník udělal oproti minulé prohře 0:1 na Slavii tři změny v sestavě. Dvě byly vynucené, neboť kvůli trestu nemohli hrát Řezník s Hořavou, na pravém kraji zálohy pak místo Petržely nastoupil Kopic. Vedle Krmenčíka nasadil domácí kouč do základní sestavy na pozici podhrota druhého útočníka Bakoše, jenž v minulosti působil v Liberci.

Západočeši byli od začátku více na míči, ale přes dobře organizovaný liberecký tým se v první půli těžko dostávali do vyložených šancí. První z nich přišla až ve 26. minutě, kdy Krmenčík zpracoval dlouhý nákop, přiťukl patičkou zpět na Bakoše a ten obstřelem z hranice vápna těsně minul.

Viktoria před pauzou stupňovala tlak a v 44. minutě se dočkala vedení. Kopic poslal z přímého kopu balon do vápna, který si hlavou srazil do vlastní sítě Kúdela. Domácí Krmenčík ale stál v době centru v ofsajdu. Plzeň skórovala po 244 minutách.

Liberecký kouč Trpišovský poslal do druhé půle Graiciara. Hosté přidali a v 62. minutě měli první velkou šanci. Baroš se protlačil až do zakončení, ale v době, kdy se chystal ke střele, se mu vrhnul pod nohy domácí kapitán Hubník a brankář Kozáčik míč mířící na vlastní branku chytil. Vzápětí na druhé straně přestřelil Krmenčík.

Slovan začal hrozit a domácí v poslední chvíli zblokovali Součkův pokus. V 73. minutě mohla Plzeň vedení pojistit, po nakrátko rozehraném kopu ale zkazila Kopicovi po pěkné střele radost spojnice břevna a tyče.

Viktoria jako by se začala strachovat o výhru a v 79. minutě měl na hlavě vyrovnání Graiciar. K prvnímu ligovému gólu mu chyběly centimetry. Plzeň nepřidala pojišťující ani v 83. minutě, kdy hostující Dúbravka po rohu udržel míč na čáře a vzápětí Bakoš pokazil brejk špatnou přihrávkou. Liberec pak v závěru na chvíli dostal Viktorii pod takový tlak, pod kterým doma dlouho nebyla, ale srovnat nedokázal ani dalekonosnou ranou Karafiát.

Viktoria Plzeň - Slovan Liberec 1:0 (1:0)

Branka: 44. vlastní Kúdela.
    Rozhodčí: Machálek - Moláček, Urban.
    ŽK: Hejda - Ekpai.
    Diváci: 9944.

Plzeň: Kozáčik - Matějů, Hejda, Hubník, Limberský - Hromada (82. Chrien), Hrošovský - Kopic, Bakoš, Zeman (85. Kovařík) - Krmenčík (76. Poznar).

Liberec: Dúbravka - Mikula, Kúdela, Karafiát, Kerbr - Souček - Ekpai (46. Graiciar), Ševčík, Potočný, Bartl (83. Voltr) - Baroš (71. Bosančič).