<
4.kolo
>
  #KlubZSB
  1FC Viktoria Plzeň48:112
  2SK Sigma Olomouc47:39
  3SK Slavia Praha43:08
  4AC Sparta Praha44:28
  5FC Slovan Liberec46:37
  6Bohemians Praha 190543:26
  7FC Fastav Zlín43:36
  81.FC Slovácko46:45
  9FK Teplice47:65
  10FC Baník Ostrava48:95
  11MFK Karviná44:44
  12FK Dukla Praha44:94
  13FK Jablonec44:53
  14FK Mladá Boleslav42:71
  15FC Vysočina Jihlava41:61
  16FC Zbrojovka Brno42:81

  Měl by v hodnocení dostat jedenáctku, chválil Trpišovský Kúdelu

  Liberečtí hráči vydřeli remízu 1:1 se Slavií díky bojovnému týmovému nasazení podpořeného dvěma vynikajícími individuálními výkony. Brankář Martin Dúbravka předvedl hned několik velmi dobrých zákroků, stoper Ondřej Kúdela zas skvěle dirigoval slepovanou obranu domácích, která navíc většinu zápasu hrála v netradičním rozestavení.

  Měl by v hodnocení dostat jedenáctku, chválil Trpišovský Kúdelu
  "Brankář i oba stopeři (Kúdela s Ondřejem Karafiátem) zahráli skvěle. Kúdela by měl dostat v hodnocení ne desítku, ale jedenáctku. Je to inteligentní hráč a tentokrát to všechno viselo na něm," chválil trenér Liberce Jindřich Trpišovský. 

  Ten v týdnu vymyslel, že se pokusí Slavii zaskočit přechodem na rozestavení se třemi stopery. Kúdela měl být pravým stoperem a role dirigenta měla patřit Martinovi Latkovi. Jenže ten se už po 15 minutách zranil a Kúdela se náhle stal hlavním pilířem defenzivy, do které se stáhl záložník Michal Obročník a která stála proti nejlepšímu útoku ligy. 

  Kúdela to ustál i ve druhé půli, kdy musel ze hry i Obročník a rozestavení se opět měnilo. Navíc měl vedle sebe na beku ofenzivně laděného Ubonga Ekpaie, který si s taktikou úplně netyká. 

  "Celou dobu se to měnilo. Připravovali jsme se, že budeme hrát s Martinem Latkou, který ale musel střídat, šel tam Obročník, který měl také problémy, takže se to potřetí měnilo. Takže jsme rád, že jsme to i tak zvládli," oddychl si Kúdela. "Věděli jsme, že na sebe budeme muset víc mluvit, zvláště v té atmosféře. Snažil jsem si hlídat Ríšu (Ekpaie), se kterým je komunikace složitější. Myslím si, že se nám to i dařilo," dodal devětadvacetiletý obránce.   Připustil však, že vybojovaný bod byl se štěstím. "Víc jsme získat nemohli. Slavia má obrovskou sílu, kterou potvrdila. Bod je to vydřený a bereme ho. Musíme uznat sílu Slavie, která je teď někde jinde," řekl Kúdela, který přišel do Liberce v zimě z Mladé Boleslavi. 

  Stále si tak zvyká na netradiční praktiky trenéra Trpišovského, který mu poprvé poslal během utkání pokyny na papírku přes střídajícího Radka Voltra. "Viděl jsem to už v televizi, když takto dával pokyny klukům v evropských pohárech. Když ke mě běžel Voltr, tak jsem si chvíli říkal, co mi chce, ale když jsem viděl papírek, tak mi bylo jasné, že mi nese pokyn. Trenér mi tam dával pokyny ke změně rozestavení, když Slavia dávala do hry dalšího útočníka. Abych věděl, jak kluky dirigovat," vysvětloval Kúdela. 

  Sám ale za hrdinu utkání označil brankáře Dúbravku, který zabránil minimálně čtyřem gólům. "Martin zachytal fantasticky, hodně nás podržel," ocenil výkon slovenského gólmana.


  VIDEO: iSport.cz
  FOTO: ČTK