<
4.kolo
>
  #KlubZSB
  1FC Viktoria Plzeň36:09
  2SK Slavia Praha33:07
  3SK Sigma Olomouc34:36
  41.FC Slovácko36:35
  5AC Sparta Praha33:25
  6Bohemians Praha 190533:25
  7FK Teplice34:34
  8MFK Karviná34:34
  9FC Slovan Liberec33:34
  10FC Baník Ostrava35:64
  11FC Fastav Zlín32:33
  12FK Dukla Praha32:73
  13FK Jablonec32:32
  14FK Mladá Boleslav32:41
  15FC Zbrojovka Brno32:51
  16FC Vysočina Jihlava30:41

  A zase jen bod! K dorovnání rekordu schází Brnu už pouze tři remízy

  Pokud někdo rád sází na remízy, je pro něj brněnská Zbrojovka hodně oblíbeným týmem. Od začátku sezony totiž svěřenci Svatopluka Habance uhráli už třináct nerozhodných výsledků, čímž jistým krokem směřují k překonání dosavadního ligového rekordu. Ten drží celky Liberce a Mostu, které za jednu sezonu remizovaly šestnáctkrát.

  A zase jen bod! K dorovnání rekordu schází Brnu už pouze tři remízy

  Ačkoli se Zbrojovka loni umístila na krásném šestém místě, rozhodlo se vedení klubu v čele s majitelem Václavem Bartoňkem k odvážnému kroku a úspěšného kouče Václava Kotala nahradilo mladším Svatoplukem Habancem. Ten přišel s aurou muže, jenž vtiskl atraktivní herní projev nedalekému Slovácku - a přesně o to se měl pokusit i v Brně.

  Remízy Brna v sezoně:

  Do vínku dostal zajímavé posily jako Jana Poláka, Francise Litsingiho či Jana Štohanzla, jen známá jména pokrok ale nezaručí. Žádný ofenzivní karneval se tak v moravské metropoli nekonal a nekoná. Ba co víc, Zbrojovce selhávala na podzim i obrana, takže podzim zakončila na čtrnácté příčce s pouze dvoubodovým odstupem od předposlední Jihlavy.

  "Vnímali jsme riziko, že to takhle může dopadnout. Ale zakázali jsme si pochybovat nad koncepcí a způsobem práce, pro kterou jsme se rozhodli. Takže panika je nepřípustná," vyhlásil v prosinci Bartoněk s tím, že Habanec má i nadále jeho plnou důvěru. 

  Úvodní jarní kola ale naznačují, že se žádný ofenzivní progres v Brně opět nenastal. Sedm bodů z pěti zápasů je sice ještě slušný počin, skóre 2:1 však o zvýšené atraktivitě rozhodně nesvědčí. Stejně jako to, že poslední tři utkání Zbrojovky skončila pokaždé bezgólovou remízou...

  "Naše koncovka je samozřejmě tristní. Stačí se podívat na to, kolik branek jsme na jaře vstřelili. Chybí nám klid ve finální a předfinální fázi. Do šancí se v každém zápase dostáváme, ale je na pováženou, jak s nimi nakládáme. Na tom musíme zapracovat, změnit to můžeme jen my sami," rozohnil se Habanec po poslední plichtě 0:0 v Hradci.  Impulzivního kouče trápí pokles formy podzimního střelce Michala Škody i fakt, že od začátku ročníku uhrál jeho tým už třináct nerozhodných výsledků (sedm doma, šest venku). To je o tři více, než má než druhý nejčastější sběratel remíz v této sezoně - tým Slovácka. A zároveň jen o tři méně, než je dosavadní ligový rekord. Ten drží hráči Teplic s Mostu, kteří v jedné sezoně remizovali šestnáctkrát. 

  Mužstvu ze Stínadel se to povedlo v ročníku 2005/2006. Doma tehdy remizovalo pětkrát, venku hned jedenáctkrát. K tomu ale nasbíralo rovnou dvanáct výher, takže v konečném zúčtování bralo skvělou čtvrtou příčku. To Most dopadl o rok později o poznání hůře. I on sice uhrál hned šestnáct nerozhodných výsledků (osm doma, osm venku), k tomu ale zaknihoval i devět porážek a v tabulce skončil jako dvanáctý.

  Jak dopadnou Brněnští a kolik remíz asi ještě nasbírají?
  FOTO: LFA, ČTK