<
5.kolo
>
  #KlubZSB
  1FC Viktoria Plzeň48:112
  2SK Sigma Olomouc47:39
  3SK Slavia Praha43:08
  4AC Sparta Praha44:28
  5FC Slovan Liberec46:37
  6Bohemians Praha 190543:26
  7FC Fastav Zlín43:36
  81.FC Slovácko46:45
  9FK Teplice47:65
  10FC Baník Ostrava48:95
  11MFK Karviná44:44
  12FK Dukla Praha44:94
  13FK Jablonec44:53
  14FK Mladá Boleslav42:71
  15FC Vysočina Jihlava41:61
  16FC Zbrojovka Brno42:81

  Vadí mi práce a zapálení některých hráčů, přiznal naštvaný Pilík

  Když hráči Příbrami ve 25. kole vyhráli v Jablonci, věřili, že se v první lize zachrání. Jenže následující tři kola prohráli a opět se dostali do složité situace. Po dnešní domácí prohře 2:3 s Brnem připouštějí, že boj o udržení bude už velmi těžký.

  Vadí mi práce a zapálení některých hráčů, přiznal naštvaný Pilík
  "Tlak nepociťujeme, protože jsme v podstatě od začátku sezony ve stejné pozici. Ale samozřejmě jsme cítili, že kdybychom to dnes proti Brnu zvládli, tak by záchrana byla reálná. Teď máme ještě dva zápasy na to, abychom se zkusili zachránit, ale už to bude hodně těžké," řekl kapitán Jan Rezek. 

  Tomáš

  Pilík

  Klub: 1.FK Příbram

  Narozen: 20. 12. 1988

  Pozice: záložník

  Fotografie

  "Nám už nezbývá nic jiného, než získat šest bodů a doufat, že to bude stačit. Ovšem víme, že už to bude velmi obtížné ," doplnil druhý z lídrů týmu Tomáš Pilík. 

  Ten přitom poslal Příbram do vedení gólem z přímého kopu. Jenže v závěru poločasu domácí vypadli ze hry a Brno zkušeně zápas otočilo a vyhrálo. "Ten gól nám spíše uškodil. Závěr první půle patřil Brnu. Mělo hodně standardních situací, které Pavel Zavadil umí kopat. Tam byla určitě chyba," hodnotil Pilík. 

  "Pustili jsme Brno do hry tím, že jsme hloupě vytvářeli standardní situace, které Zavadil zahrává fantasticky. A z jedné nás potrestali. Do druhé půle jsme šli s tím, že se nic neděje, že máme na to, abychom zápas zvládli, ale nezvládli. Chybělo tam úplně všechno," mrzelo Rezka. 

  Zklamaný z výkonu týmu byl i Pilík. "Teď jsem plný emocí a nechci říct něco, co by mě mrzelo. Musím se na to nejdříve podívat. Jsem ale strašně nasraný," prohlásil Pilík. "Vadí mi práce a zapálení některých hráčů. To je špatně. Určitě bych od některých čekal ještě větší nasazení," dodal.   "Nevím, jestli je prohra s Brnem rozhodující, to bude asi záležet na výsledcích ostatních týmů, ale určitě je to hodně špatné. Chtěli jsme soupeře v boji o záchranu dostat pod tlak, protože jsme hráli jako první, místo toho jsme je dostali na koně. Je to škoda, že šanci na záchranu ztrácíme v domácím zápase s Brnem, které bylo k poražení a měli jsme to zvládnout. Tam není žádná omluva," řekl zklamaný Pilík. 

  Rezek se však nechce vzdávat a stále doufá, že Příbram ještě zabojuje. V příštím kole ale musí bezpodmínečně vyhrát v Jihlavě. "Naděje tam je. Týmy před námi také mají těžký los. Takže když vyhrajeme v Jihlavě a doma porazíme Zlín, tak by to k záchraně mohlo stačit. Uvidíme. Musíme jet do Jihlavy s tím, že chceme vyhrát, jako když jsme jeli do Jablonce," burcuje kapitán. "Musíme jet do Jihlavy s tím, že tam prostě vyhrajeme za každou cenu. Jinak tam ani nemusíme jezdit," dodal Pilík.