<
1.kolo
>
  #KlubZZBRB
  11.FC Slovácko000
  2AC Sparta Praha000
  3Bohemians Praha 1905000
  4FC Baník Ostrava000
  5FC Fastav Zlín000
  6FC Slovan Liberec000
  7FC Vysočina Jihlava000
  8FC Viktoria Plzeň000
  9FC Zbrojovka Brno000
  10FK Dukla Praha000
  11FK Jablonec000
  12FK Mladá Boleslav000
  13FK Teplice000
  14MFK Karviná000
  15SK Sigma Olomouc000
  16SK Slavia Praha000

  Starka: Zkusíme se za rok okamžitě vrátit do ligy

  Sestup do druhé ligy neodradil prezidenta příbramského klubu Jaroslava Starku od setrvání u profesionálního fotbalu. Věří, že se mu podaří přes léto udržet tak kvalitní tým, aby mohl bojovat o okamžitý návrat do nejvyšší soutěže. Počítá s tím, že mužstvo povede dosavadní trenér Kamil Tobiáš.

  Starka: Zkusíme se za rok okamžitě vrátit do ligy
  Příbram, která byla v lize nepřetržitě od roku 2008, už má kolo před koncem jistotu sestupu. Spekulovalo se o tom, že by se v Příbrami mohli zaměřit hlavně na mládež a profesionální fotbal upozadit, to však Starka odmítá. 

  "Momentálně povedeme jednání s hráči, kteří tu budou chtít zůstat, nebo odejdou. Já doufám, že kádr zůstane pohromadě a zkusíme se za rok okamžitě vrátit do ligy," řekl Starka v rozhovoru pro ČTK. "Určitě se chceme vrátit hned. Záviset to ale bude i na tom, jak hráče udržíme," dodal. 

  Počítá s tím, že z opor přijde o záložníka Tomáše Pilíka, který s osmi góly patří mezi deset nejlepších střelců sezony. "Pilík asi bude chtít zůstat v lize, protože má formu a odvedl nám tu hodně služeb, takže mu to umožníme," uvedl Starka.

  Zájem by mohl být o devatenáctiletého stopera Matěje Chaluše, který patří do mládežnických reprezentací, a další mladé hráče či brankáře Aleše Hrušku. "Samozřejmě evidujeme zájem o některé hráče. Dva až tři z nich prodáme, a pak uvidíme, co bude dál. Potřebujeme udržet i některé ze starších hráčů, jako jsou Martin Jiránek a Jan Rezek. Se zbytkem kádru se budeme bavit. Někdo odejde, tak zas někdo přijde, abychom mohli bojovat o postup," dodal Starka. 

  Tým by měl nadále vést trenér Kamil Tobiáš, který ho přezval v lednu a na jaře získal ve 13 zápasech 13 bodů. "Má chuť pokračovat a já nemám důvod trenéra měnit," řekl Starka. "Já bych ambice a chuť na boj o postup měl. Mám i smlouvu na rok, takže pokud majitelé rozhodnou, že se Příbram bude chtít za rok vrátit do ligy, tak já bych chtěl být ten, kdo k tomu Příbram povede," řekl Tobiáš po posledním utkání v Jihlavě. 

  Starka chce bojovat o návrat i kvůli kvalitní mládeži, kterou se povedlo v Příbrami vybudovat. "Máme tu silnou mládežnickou základnu, tak by byla škoda, aby tu nebyla. Proto to chceme dělat dál a chceme se hned vrátit do ligy, i když to bude složité," dodal.