<
1.kolo
>
  #KlubZZBRB
  11.FC Slovácko000
  2AC Sparta Praha000
  3Bohemians Praha 1905000
  4FC Baník Ostrava000
  5FC Fastav Zlín000
  6FC Slovan Liberec000
  7FC Vysočina Jihlava000
  8FC Viktoria Plzeň000
  9FC Zbrojovka Brno000
  10FK Dukla Praha000
  11FK Jablonec000
  12FK Mladá Boleslav000
  13FK Teplice000
  14MFK Karviná000
  15SK Sigma Olomouc000
  16SK Slavia Praha000

  Trenér Slovácka Levý: Potřebujeme posílit ve všech řadách

  Získání kvalitních posil považuje trenér Slovácka Stanislav Levý za hlavní úkol nejbližších týdnů. Dvanácté místo v uplynulém ligovém ročníku je pro tým nejhorším umístěním v posledních šesti sezonách. Odpovídá ale současné realitě a možnostem klubu, který spoléhá na odchovance z vlastní mládežnické akademie. Za poslední rok přišel do klubu pouze středopolař Jan Navrátil z Liberce.

  Trenér Slovácka Levý: Potřebujeme posílit ve všech řadách
  "Potřebujeme vyztužit každou řadu. Příští sezona bude náročnější než ta letošní. Musíme zkvalitnit tým tak, abychom zvládli i výsledkově zápasy, ve kterých jsme byli opticky lepší a ztratili v nich body," uvedl po skončení sezony Levý, jenž před rokem vystřídal v rolia trenéra Svatopluka Habance. 

  Do Uherského Hradiště přišel Levý se smělým plánem vylepšit osmé místo z předcházející sezony. Představy se nepovedlo naplnit vinou čtrnácti remíz a také kvůli výraznému oslabení kádru. 

  Před rokem skončil s kariérou kanonýr Libor Došek a zkušený Jiří Valenta zamířil do Mladé Boleslavi. Po podzimní části odešel Jaroslav Diviš do Jablonce, Milan Kerbr do Liberce, Filip Hlúpik do Varny a skončil také stoper Tomáš Košút. 


  "Doplácíme na malou konkurenci v kádru. Což se projevilo v tom, že jsme v některých zápasech měli na lavičce náhradníků čtyři dorostence nebo hráče z juniorky. Podobná situace nás potkala i při posledním utkání se Spartou," uvedl Levý, který zatím nechce specifikovat, kdo by měl Slovácko posílit. 

  "Něco máme rozjednané. Diskutujeme o tom celou jarní část," řekl devětapadesátiletý trenér. Ocenil fotbalové kvality dvacetiletých hráčů Davida Machalíka s Tomášem Zajícem a o rok mladšího Jakuba Rezka.

  "Nesmíme se ale nechat uchlácholit tím, že mladí kluci jsou talentovaní a pracují na sobě. Čeká je ještě dlouhá cesta. Ještě před rokem hrál Zajíc ve třetí lize. Zařadil jsem jej loni v létě do přípravy, abychom měli početně plnohodnotný kádr," uvedl Levý. 

  Ve Slovácku končí hostování Benjaminu Tettehovi a Juraji Chvátalovi. Nejisté je i další působení Eldara Civiče, o kterého se uchází Sparta. "Odchod Civiče by byl pro nás citelnou ztrátou, kterou bychom museli rovněž nahradit," dodal zkušený kouč.