<
15.kolo
>
  #KlubZSB
  1FC Viktoria Plzeň1432:542
  2SK Sigma Olomouc1422:929
  3SK Slavia Praha1424:528
  4FC Slovan Liberec1523:1627
  5AC Sparta Praha1418:1125
  6Bohemians Praha 19051515:1322
  7FK Jablonec1420:1720
  8FK Teplice1418:1719
  9FK Dukla Praha1518:2719
  10FK Mladá Boleslav1519:2617
  11FC Fastav Zlín1415:2116
  12FC Zbrojovka Brno1511:2214
  13MFK Karviná1414:2311
  14FC Vysočina Jihlava1514:3010
  151.FC Slovácko1410:209
  16FC Baník Ostrava1418:298

  Osobnost ligy Zavadil: Doufám, že nějaký čas ještě na trávníku vydržím

  Legendární záložník Pavel Zavadil byl na nedělním Galavečeru vyhlášen Osobností ligy, s fotbalem ale končit rozhodně nehodlá. Elitní soutěž pouze vymění za druhou nejvyšší, neboť se na dva roky upsal Opavě. Té chce pomoci k co nejrychlejšímu postupu o patro výš.

  Osobnost ligy Zavadil: Doufám, že nějaký čas ještě na trávníku vydržím

  Co pro vás ocenění Osobnost ligy vlastně znamená?
  Je to cena, za kterou jsem moc rád a hodně si jí vážím. Uspěl jsem v tvrdé konkurenci a doufám, že nějaký čas ještě na trávníku vydržím.

  Loni na jaře jste prodělal těžké zranění, které si vyžádalo operaci. Kde jste v sobě našel tu obrovskou sílu se vrátit?
  Víte, já mám prostě fotbal hrozně rád. Vždycky se těším na každý trénink i zápas. Čím je navíc člověk starší, tím víc si toho váží. Když jsem se zranil, nebylo to růžové, ale po rehabilitaci už jsem zase koukal dopředu. Myslel jsem jen na to, že chci ještě hrát. Jsem rád, že mi to zdravotní stav dovolil a s kolenem teď nemám žádné problémy. Je mi sice už 39 let, ale cítím se dobře a končit zatím nehodlám.

  Kdo byl pro vás v těžkých časech tou největší oporou?
  Samozřejmě moji nejbližší, tedy rodiče, děti nebo přítelkyně. Ti všichni mě moc podporovali. Věděli, že nechci končit zraněním.

  Po pěti letech jste skončil v Brně a budete hrát za Opavu. Bylo to těžké rozhodování?
  Zvažoval jsem to docela dlouho. V Opavě ale všechny lidi znám. Mám tam i syna, který za ni hraje. Velkou roli sehrál také trenér Roman Skuhravý, který o mě projevil eminentní zájem. Brno se mi neopouští lehce, ale vyhodnotil jsem to tak, že zkrátka nastala ta správná doba na odchod. Snad se mi v Opavě bude dařit a pomůžu mužstvu k úspěchům.


  Snažili se vás v Brně přemluvit, ať zůstanete?
  Musím říct, že Zbrojovka se mnou jednala naprosto férově. Předložila mi smlouvu na dva roky, ale já vedení informoval, že nabídek mám víc. Nakonec jsem se rozhodl pro Opavu. Pan Bartoněk (majitel Zbrojovky) z toho sice nebyl nadšený, ale moji volbu respektoval. Zkrátka jsem chtěl udělat ještě jeden přestup.

  Nebude pro vás ale druhá liga trochu málo?
  To teprve uvidíme. Mám však zprávy o tom, že v Opavě vše funguje na prvoligové úrovni. Věřím, že budeme úspěšní a já budu pro tým přínosem.

  Chybělo málo a Opava postoupila mezi elitu, na dosah měla i účast v Evropské lize. Mrzí vás, že to nakonec nevyšlo?
  Je to škoda, aspoň jedna z těch soutěží Opavě vyjít mohla. I tak ale měla fantastickou sezonu. Je vidět, že v mužstvu je kvalita i obrovský potenciál. Snad do toho zapadnu.

  V Opavě budete jednoznačně největší hvězdou. Toužíte po tom být tím, kdo klub vytáhne do první ligy?
  Takhle to já neberu. Pro mě je hlavní, abychom byli úspěšní jako tým. Cíle klubu asi budou ty nejvyšší, ale to bych nechal na vedení.


  Jak byste zhodnotil uplynulou sezonu z pohledu Zbrojovky?
  Sezonu bych rozdělil na dvě části. Ta první byla hodně špatná, protože jsme udělali málo bodů. Až na jaře to bylo z naší strany herně lepší. Opět jsme se ale nevyvarovali zbytečných remíz, hlavně doma jsme měli udělat víc bodů. Po podzimu pro nás ale byla prioritou záchrana. A já jsem rád, že v Brně bude první liga i v příští sezoně.

  Nebyly podle vás předsezonní cíle Zbrojovky trochu přehnané?
  To nevím, ale těch změn bylo v klubu až moc. Přišli noví trenéři i hráči a vždycky chvíli trvá, než si všechno sedne. My jsme toho času potřebovali až moc. Ale už je to za námi a teď je třeba kádr hlavně stabilizovat, aby příští ročník už byl mnohem lepší.

  Kdybyste se s Brnem loučil sestupem, asi by to pro vás byla velká fotbalová tragédie...
  Tak to jednoznačně. Já už jsem sestup zažil jednou ve Švédsku a nebylo to nic příjemného. Proto jsem chtěl udělat všechno, co bylo v mých silách, aby Brno první ligu udrželo. Zbrojovce přeji jen to nejlepší.

  V Brně jste zahrával všechny standardní situace. Kdo je podle vás bude kopat teď?
  Podle mě udělá Zbrojovka na mou pozici nového hráče. Tak třeba je bude kopat on.

  Poslední otázka se týká finále Evropské ligy, na které jste dostal lístek od pana Bartoňka. Jak jste si ten zápas užil a komu jste na tribuně fandil?
  Vyloženého favorita jsem neměl, hlavně jsem chtěl vidět dobrý fotbal. Ale byl jsem tam s mým malým klukem, který fandí Manchesteru. Takže si to užil mnohem víc. Především byl šťastný, že naživo viděl Pogbu.