<
1.kolo
>
  #KlubZSB
  1FK Jablonec00:00
  2SK Sigma Olomouc00:00
  3FK Mladá Boleslav00:00
  4FC Fastav Zlín00:00
  5Bohemians Praha 190500:00
  61.FC Slovácko00:00
  7FK Dukla Praha00:00
  8FC Viktoria Plzeň00:00
  9AC Sparta Praha00:00
  10SFC Opava00:00
  111.FK Příbram00:00
  12SK Slavia Praha00:00
  13MFK Karviná00:00
  14FC Baník Ostrava00:00
  15FK Teplice00:00
  16FC Slovan Liberec00:00

  Slovácko pod lupou: Oslabený tým bez Doška hodně vrávoral

  Nejhorší umístění za posledních šest sezon. Tak dopadli v uplynulém ročníku fotbalisté Slovácka, kteří nenadchli výsledkově ani herně. Až příliš jim totiž scházel hráč typu Libora Doška, který loni v létě ukončil kariéru. Nahradit se ho nepovedlo, mužstvu citelně scházel i kreativní tvůrce hry. Dobře to ví také trenér Stanislav Levý, který už vyjádřil přání kádr výrazněji posílit.

  Slovácko pod lupou: Oslabený tým bez Doška hodně vrávoral
  Slovácko přišlo loni v létě o dva klíčové hráče, když habán Došek ukončil kariéru a záložníka Jiřího Valentu zlákala nabídka Mladé Boleslavi. Navíc skončil dlouholetý trenér klubu Svatopluk Habanec, jehož nahradil zkušený Stanislav Levý. Ten nedostal žádné velké posily, podzim však jeho soubor zvládl celkem hladce.

  Podařilo se mu remizovat s Plzní nebo v Liberci, také vyhrál na horkých hřištích Karviné i Dukly. Po 16 kolech měl na kontě 18 bodů a zimoval v klidném středu tabulky. "Mě hlavně těší, že mužstvo ukázalo charakter. Kluci během podzimu dokazovali, že na sobě chtějí pracovat a posunout se dál. Máme na čem stavět," pronesl po podzimu Levý, jemuž se podařilo zpevnit defenzivu.

  Slovácku se trochu překvapivě dařilo zejména venku, kde na podzim vytěžilo rovnou jedenáct bodů. Na svém stadionu však průměrně získalo jen bod na utkání, což bylo pro Levého zklamáním. "Doma jednoznačně musíme hrát lépe. Pro jaro to je naším hlavním cílem, protože ty body z domácího prostředí nám pak hodně chybí," vzkázal charismatický lodivod, jehož tým v lednu zase oslabil.  Z kádru odešli důležití fotbalisté jako Jaroslav Diviš, Milan Kerbr, Filip Hlúpik nebo Tomáš Košút, naopak jedinou zvučnější posilou se stal Jan Navrátil ze Slovácka. Na hře týmu se tyto změny projevily dost zásadně. Zápasy Slovácka totiž zkraje jara byly jednou velkou nudou. Spolehlivost v defenzivě zkrátka zastínila marnost v útoku, takže první tři jarní duely Moravanů skončily bezbrankovou remízou. Ve 21. kole sice Levého mužstvo zaskočilo 2:1 favorita z Mladé Boleslavi, nějaký hlubší výkonnostní progres se ale nekonal.

  Slovácko možná mělo malinko problém i s vlastní motivací, neboť k pohárům i sestupu mělo poměrně daleko. Z posledních sedmi zápasů sezony tak uhrálo jen tři body za tři remízy, s čímž náročný kouč nebyl vůbec spokojen. "Považoval jsem za malý zázrak, že jsme tři kola před koncem ligy byli zachráněni," přiznal Levý, kterého trápila i nedisciplinovanost hráčů. Rovných 88 karet bylo jasně nejvíc v soutěži. 

  V tabulce skončilo Slovácko jako dvanácté, což je jeho nejhorší umístění za posledních šest sezon. Levý ví, že bez posil může být příště ještě hůř. "Potřebujeme vyztužit každou řadu. Příští sezona bude náročnější než ta letošní. Musíme zkvalitnit tým tak, abychom zvládli i výsledkově zápasy, ve kterých jsme byli opticky lepší a ztratili v nich body," uvedl při hodnocení uplynulé sezony.

  "Doplácíme na malou konkurenci v kádru. To se projevilo také v tom, že jsme v některých zápasech měli na lavičce náhradníků hlavně dorostence nebo hráče z juniorky. Nesmíme se ale nechat uchlácholit tím, že to jsou mladí a talentovaní kluci. Ještě je totiž čeká hodně dlouhá cesta," pronesl Levý, který však zatím počítá znovu hlavně odchody.

  Do Sparty pláchl šikovný zadák Eldar Čivič, hostování pak skončilo Benjaminu Tettehovi i Juraji Chvátalovi. To v kolonce příchodů dosud není žádné jméno. "Zatím je všechno v jednání. Proto nemohu nic specifikovat," poznamenal stroze ředitel klubu Petr Pojezný. 

  Naprostou prioritou musí být klub zisk gólového útočníka. Nejlepším střelcem týmu v sezoně byl totiž mladý Tomáš Zajíc, který skóroval pětkrát.