<
1.kolo
>
  #KlubZZBRB
  11.FC Slovácko000
  2AC Sparta Praha000
  3Bohemians Praha 1905000
  4FC Baník Ostrava000
  5FC Fastav Zlín000
  6FC Slovan Liberec000
  7FC Vysočina Jihlava000
  8FC Viktoria Plzeň000
  9FC Zbrojovka Brno000
  10FK Dukla Praha000
  11FK Jablonec000
  12FK Mladá Boleslav000
  13FK Teplice000
  14MFK Karviná000
  15SK Sigma Olomouc000
  16SK Slavia Praha000

  Ligoví Fergusoni: Nejdéle sloužícím koučem je Weber z Karviné

  Minulá sezona byla mj. historická v tom, že během ní přišlo o hlavu hned patnáct koučů, což je nové ligové maximum. To samozřejmě zamíchalo pořadím aktivních trenérů, kteří nejdéle slouží na střídačce svého týmu. První místo však zůstalo stejné. Největším vytrvalcem je po loňském odchodu Luboše Kozla z Dukly karvinský Jozef Weber, jenž Slezany vede tři roky.

  Ligoví Fergusoni: Nejdéle sloužícím koučem je Weber z Karviné

  Zatímco třeba v Jihlavě či na Spartě se poslední dobou točí kouči jako korouhvičky, v Karviné pevně věří ve Webrovy schopnosti. Slovenský kormidelník převzal mužstvo v červnu 2014 poté, co byl před několika týdny odvolán z lavičky vršovických Bohemians. První ligu tak vyměnil za druhou, na oplátku ale začal další zásadní etapu svého trenérského života. A zatím je to etapa určitě vydařená. 

  V první sezoně došel s Karvinou k sedmému místu FNL, aby si pro ročník následující vytyčil za cíl postup mezi elitu. S týmem pak zaslouženě skončil na čele tabulky a za odměnu dostal novou smlouvu. "Jsem neskonale šťastný. Vždyť šlo o nejúspěšnější sezonu v dějinách klubu!" radoval se Weber, který se tak do nejvyšší soutěže vrátil jako král.

  Pochopitelně se ale našlo dost pesimistů, co jeho souboru v elitní soutěži moc nevěřilo. Zvlášť když loni v létě klub opustil generální sponzor, místní gigant OKD. Weber ale dokázal. že i se skromným rozpočtem umí vtisknout týmu atraktivní herní háv. Velkou výhodou navíc byl i nový stadion. Tedy faktor, o němž v Hradci pouze mluvili a možná i proto opět spadli o patro níž...


  Nováčkovské nadšení nakonec Karvinou dovedlo k desáté příčce, která Webrovi vynesla ocenění pro třetího nejlepšího trenéra sezony. Celkem tak ve svém současném působišti působí už tři roky, což je nejvíc z aktivních koučů první ligy. Navíc se dá očekávat, že jeho mise asi hned tak neskončí...

  Druhým nejdéle sloužícím trenérem je zlínský Bohumil Páník, který Moravany vede jen o půlroku kratší dobu. Na rozdíl od Webra byl už ale několikrát "mužem na odstřel". Naposledy i teď v létě, kdy vedení zvažovalo jeho odvolání navzdory triumfu v MOL Cupu. Nakonec se ovšem rozhodlo ho ve funkci podržet a absolvovat s ním prestižní účast v základní skupině Evropské ligy.

  Třetím v tomto zajímavém pořadí je liberecký Jindřich Trpišovský, který se těší zasloužené přezdívce "český Jürgen Klopp". U Nisy si buduje takřka legendární pozici a jeho případný vyhazov je pro většinu fanoušků nepředstavitelný, zároveň se ale obávají, aby rodáka z Prahy neodvála lepší nabídka. Třeba ta ze Sparty, která ho lanařila už dvakrát. Jednačtyřicetiletý trenér ji však pokaždé odmítl, čímž ještě stoupl u příznivců Slovanu.

  U fanoušků Sigmy to má zase dobré stratég Václav Jílek, který Olomouc vede už 630 dní a letos v létě s ní oslavil návrat do nejvyšší soutěže.