14FC Vysočina Jihlava1514:3010
    151.FC Slovácko1410:209
    16FC Baník Ostrava1418:298

Slavia čtyřmi góly po pauze otočila generálku a porazila Nice 4:1

Fotbalisté Slavie Praha v generálce na start soutěžní sezony po vynikajícím výkonu rozstříleli třetí tým uplynulé sezony francouzské ligy Nice 4:1 a zakončili letní přípravu bez jediné porážky. Hosté v Edenu vedli od osmé minuty a trefy Oliviera Boscagliho, český šampion ale po přestávce skóre otočil. Stav obrátil dvěma góly Milan Škoda a pak se dvakrát prosadil Nizozemec Mick van Buren.

Nice, které v minulé sezoně dlouho bojovalo o francouzský titul, nepřivezlo do Prahy svou největší hvězdu Maria Balotelliho, i bez něj ale v Edenu rychle vedlo. Na přímý kop si naběhl trestuhodně nepokrytý Boscagli a hlavičkou nedal brankáři Laštůvkovi šanci.

Ve slávistické základní sestavě chyběl z tria hvězdných letních posil Altintop, naopak přednost před Ngadeuem dostal Souček. Pražané v generálce ukázali, že oproti jaru výrazně zapracovali na herním projevu. Snažili se o kombinační fotbal a Nice místy přehrávali. Hlavní letní posila Danny vymyslel tři šance, Škoda ani dvakrát Frydrych však branku nedali.

Gólově se slávisté začali prosazovat až po přestávce, kdy hru ještě víc oživil střídající Van Buren. Ve 47. minutě po jeho centru zahrál rukou ve vápně Lusamba a Škoda z penalty se štěstím srovnal. Hned za tři minuty Van Buren nahrál Škodovi a ten zblízka otočil skóre.

Nizozemský útočník se pak po asistenci dočkal i dvou gólů. Nejprve v 69. minutě zvýšil na 3:1 po Ngadeuově přihrávce a poté uzavřel skóre po Bořilově pasu. Domácí vyprovodil v závěrečných minutách skandovaný potlesk vestoje od více než 12 tisíc fanoušků.

Slavia v sedmi zápasech letní přípravy čtyřikrát vyhrála a třikrát remizovala. Do sezony vstoupí 25. července úvodním zápasem 3. předkola Ligy mistrů proti vítězi duelu 2. předkola mezi Borisovem a Alaškertem Jerevan.

SK Slavia Praha - OGC Nice 4:1 (0:1)

Branky: 47. z pen. a 50. Škoda, 69. a 78. Van Buren - 8. Boscagli.

Sestava Slavie: Laštůvka - Frydrych (46. Švento), Jugas (85. Tecl), Deli (85. Bílek), Bořil (85. Alvir) - Souček (46. Ngadeu) - Danny (68. Trubač), Hušbauer (46. Ščuk), Rotaň (46. Altintop), Zmrhal (46. Van Buren) - Škoda (60. Mešanovič). Trenér: Šilhavý.