<
8.kolo
>
  #KlubZSB
  1FC Viktoria Plzeň716:221
  2SK Slavia Praha710:115
  3SK Sigma Olomouc713:714
  4FC Slovan Liberec79:713
  5AC Sparta Praha76:611
  6FK Jablonec713:710
  7Bohemians Praha 190574:410
  8FK Dukla Praha710:1210
  9FK Teplice710:99
  10FC Fastav Zlín76:79
  11FK Mladá Boleslav76:117
  121.FC Slovácko76:66
  13FC Baník Ostrava710:166
  14MFK Karviná77:124
  15FC Zbrojovka Brno75:134
  16FC Vysočina Jihlava75:164

  Martin Fillo: Udělám vše, abychom se s Teplicemi dostali do pohárů

  Teplický lídr Martin Fillo je stejně jako na jaře opět hodně v kurzu. Se šesti body je zatím nejproduktivnějším fotbalistou sezony a po zásluze také získal trofej pro Hráče srpna. Jak si tohoto ocenění váží a co ho žene vpřed?

  Martin Fillo: Udělám vše, abychom se s Teplicemi dostali do pohárů

  Co pro vás znamená být prvním Hráčem měsíce této sezony?
  Jsem strašně rád a beru to jako ocenění za práci, kterou do fotbalu dávám. Je to dobrá vizitka pro mě i pro celý tým. Když jsem tu cenu dostal za letošní duben, myslel jsem, že ji nikdy neobhájím. Ale stalo se a je to pro mě velká čest. 

  Martin

  Fillo

  Klub: FK Teplice

  Narozen: 07.02.1986

  Pozice: záložník

  Fotografie

  Kdy jste se cítil v lepší formě? V onom dubnu, nebo teď v srpnu?
  To opravdu nevím, ale v obou případech jsem byl hrozně překvapený, že to padlo právě na mě (směje se).

  Svými výkony zkraje podzimu jste vlastně navázal na vydařený závěr jara. Bylo pro vás těžké se udržet přes léto ve formě?

  Konec minulé sezony pro mě ani pro celý tým nebyl úplně pozitivní, neboť nám o kousek unikla účast v Evropě. Ale řekli jsme si, že to třeba vyjde příští rok. Všichni jsme tak v létě tvrdě makali a věříme, že to bude jenom lepší.

  Dá se říct, čím vám hra Teplic tolik sedí?

  Máme dobré trenéry i kvalitní mužstvo jako celek. Spekulovalo se o různých odchodech včetně toho mého, ale nakonec jsme zůstali pohromadě. Navíc se kádr podařilo vhodně doplnit. Proto opravdu doufám, že na tom budeme ještě lépe než v minulé sezoně.

  V souvislosti s vámi se mluvilo hlavně o Zlínu, jemuž se úvod ročníku rozhodně nedaří podle představ. Nejste tedy s odstupem času rád, že jste zůstal na Stínadlech?

  Všichni vědí, jak jsem se k celé věci stavěl. Do Zlína jsem odejít chtěl, ale v Teplicích mám ještě na rok smlouvu a vedení jasně řeklo, že mě nikam nepustí. Vzal jsem to, takové věci fotbal zkrátka přináší. Hned od začátku jsem věděl, že i když to nevyjde, tak já budu tvrdě makat dál. Žádné velké zklamání jsem proto ani necítil.


  Pohání vás motivace dostat se do pohárů právě s Teplicemi?

  Samozřejmě. Právě účast v pohárech byla ostatně tím hlavním důvodem, proč jsem chtěl jít do Zlína. Teď tedy udělám vše proto, aby se to podařilo se Teplicemi.

  Po pěti kolech máte na kontě osm bodů. Jste v tomto směru spokojen?
  Tak spokojenější bych byl, kdybychom měli aspoň o dva body víc. Zápasy s Jabloncem či Baníkem jsme prostě měli vyhrát. Negativní být nemůžeme, o stoprocentní spokojenosti ale taky nemůže být řeč.

  Který zápas byl z hlediska týmu ten nejvydařenější?

  Vyšly nám zápasy s Jihlavou i Duklou, které jsme zaslouženě vyhráli. Ale sílu jsme ukázali i proti Jablonci nebo Baníku. V obou případech jsme dokázali vyrovnat v samém závěru, což je jasný signál směrem k soupeřům, že body nikomu zdarma dávat nechceme.

  Už delší čas se mluví o vašem návratu do reprezentace. Na jaře to zhatilo zranění, teď vás trenér Jarolím s pozvánkou trochu překvapivě opomenul. Je to pro vás zklamání?
  Zklamání pro mě bylo hlavně to, že když už jsem tu pozvánku dostal, ze zdravotních důvodů jsem jet nemohl. K tomu, že mě nyní trenér nepovolal, bych se ale nechtěl nijak vyjadřovat. Myslím, že komentovat rozhodnutí trenéra reprezentace mi ani nijak nepřísluší.