<
1.kolo
>
  #KlubZSB
  1FC Baník Ostrava00:00
  2FK Teplice00:00
  3FC Slovan Liberec00:00
  4FK Jablonec00:00
  5SK Sigma Olomouc00:00
  6FK Mladá Boleslav00:00
  7FC Fastav Zlín00:00
  8Bohemians Praha 190500:00
  91.FC Slovácko00:00
  10FK Dukla Praha00:00
  11FC Viktoria Plzeň00:00
  12AC Sparta Praha00:00
  13SFC Opava00:00
  141.FK Příbram00:00
  15SK Slavia Praha00:00
  16MFK Karviná00:00

  Nečekaný zvrat! Kadlec zůstává ve Spartě, stejně jako Frýdek i Karavajev

  Překvapivé rozuzlení má příběh sparťana Václava Kadlece, jehož odchod ze Sparty se bral jako hotová věc. Sám hráč se ale nakonec rozhodl setrvat a poprat se o místo v kádru Letenských. V klubu navíc zůstávají také Martin Frýdek s Vjačeslavem Karavajevem.

  Nečekaný zvrat! Kadlec zůstává ve Spartě, stejně jako Frýdek i Karavajev

  Pětadvacetiletý Kadlec se do Sparty vrátil loni na podzim, kdy ho klub vykoupil za 73 milionů korun z dánského Midtjyllandu. Do letošního léta šlo o nejdražší transfer ligové historie, výkony ofenzivního fotbalisty však zůstaly daleko za očekáváním.

  Pořád ale patřil do základní sestavy, což se změnilo s příchodem italského kouče Andrey Stramaccioniho. Ten si dokonce veřejně postěžoval na hráčův přístup k tréninku a ani ho nevzal k úvodnímu zápasu 3. předkola EL na půdě Crvené Zvezdy. Od té doby zůstal Kadlec několikrát mimo nominaci k utkání a všeobecně se počítalo s tím, že zamíří hostovat jinam.

  Mluvilo se hlavně o klubech z Nizozemska, nakonec ale vše nabralo zcela jiný směr. Sám Kadlec se rozhodl zůstat. "Tento měsíc a především tento týden se toho napsalo hodně… Jsem rád, že můžu říct: „Zůstávám!!!" vzkázal na svém Instagramu. 


  "Nechtěl jsem Spartu opustit a nehodlám to udělat ani v následujících dnech! Nebylo to jednoduché, událo se hodně věcí, nad které je třeba se povznést a hodit je za hlavu… Budu bojovat, aby se Sparta dostala zpět tam, kam patří!" dodal ofenzivní fotbalista, jehož návrat do základu ale bude více než složitý.

  O pozici hrotového hráče se rvou důraznější typy David Lafata s Markem Jankem, na krajích zálohy zase figurují zahraniční hvězdy Tal Ben Chaim s Jonathanem Biabianym. Navíc jsou v kádru ještě Josef Šural s Lukášem Julišem. Variantou by tak pro Kadlece mohla být pozice na podhrotu, kde už ale několikrát vyhořel.

  Fanoušky ale jeho setrvání jistě potěšilo, v klubu navíc dál zůstávají také Martin Frýdek s Vjačeslavem Karavajevem. Druhý jmenovaný byl už jednou nohou v Lokomotivu Moskva, na poslední chvíli z přestupu však sešlo.