<
17.kolo
>
  #KlubZSB
  1FC Viktoria Plzeň1734:547
  2SK Sigma Olomouc1723:1033
  3SK Slavia Praha1727:832
  4AC Sparta Praha1723:1231
  5FC Slovan Liberec1724:1830
  6Bohemians Praha 19051716:1425
  7FK Jablonec1723:2124
  8FK Teplice1721:1923
  9FC Fastav Zlín1719:2421
  10FK Dukla Praha1719:3020
  11MFK Karviná1717:2517
  12FK Mladá Boleslav1719:3017
  131.FC Slovácko1715:2415
  14FC Zbrojovka Brno1712:2415
  15FC Vysočina Jihlava1716:3213
  16FC Baník Ostrava1722:3411

  Svého kroku určitě nelituju, říká Pilík o příchodu do Brna

  Začátek brněnského angažmá si představoval trochu jinak, svého rozhodnutí přestoupit právě do moravské metropole ale ani na okamžik nelituje. Osmadvacetiletý záložník Tomáš Pilík je zkrátka rozený bojovník. Pevně věří, že výkony Zbrojovky už půjdou jenom vpřed.

  Svého kroku určitě nelituju, říká Pilík o příchodu do Brna
  Před reprezentační pauzou jste doma skolili 2:0 Spartu. Jak se tato výhra odrazila na atmosféře v týmu?
  Takový výsledek jsme už moc potřebovali. Moc lidí to asi nečekalo, ale snad na nás bylo vidět, že jsme bojovali jako jeden tým. Když někdo něco zkazil, ten druhý to hned napravil. To byl podle mě ten největší rozdíl oproti předchozím utkáním. A samozřejmě se to odrazilo i na atmosféře v týmu. Jen doufám, že si to přeneseme i do dalších zápasů.

  Tomáš

  Pilík

  Klub: FC Zbrojovka Brno

  Narozen: 20.12.1988

  Pozice: záložník

  Fotografie

  Dá se říct, že jste si hlavně zvedli sebevědomí?

  Určitě. Start sezony pro nás nebyl vůbec dobrý, což nám na náladě nepřidalo. Se Spartou jsme si ale ověřili, že hrát se dá s každým. Hlavy už snad máme nastavené tak, že když tímto způsobem přistoupíme ke každému utkání, tak se nemusíme ničeho bát.

  Jak velkou motivací pro vás bylo porazit hvězdné posily, které Sparta v létě nakoupila?
  Rozhodně velkou. Troufám si říct, že tohle byl jeden z hlavních faktorů zápasu. Chtěli jsme se vytáhnout a na hřišti jsme nechali úplně všechno. Polovinu kluků chytaly po zápase křeče. Ale stálo to za to.

  Proč se ovšem úvod ročníku Brnu tolik nepodařil?
  To je na nějakou hlubší analýzu. Prohra s Ostravou se asi stát může, zlomovým okamžikem ale byl zápas ve Zlíně. Vedli jsme a hráli proti desíti, i tak však domácí dokázali zápas otočit. Myslím, že tohle nás docela zasáhlo.


  Jako první ligový tým jste také vypadli z MOL Cupu, a to na hřišti třetiligového HFK Olomouc…

  Nebojím se říct, že tohle byla z naší strany ostuda. Ale stalo se a už se musíme soustředit jen na HET ligu. Napravit to můžeme pouze svými výkony.

  Není tajemstvím, že o vás měl v létě velký zájem Zlín. Neříkal jste si v době krize, že jste zvolil špatně?
  Vůbec ne, takhle to absolutně neberu. Zájem mělo více klubů, ale já se rozhodl pro Brno, které bylo ze všech nejrychlejší. Svého kroku určitě nelituju.

  Můžete prozradit, kolik ligových celků vás v létě lákalo do týmu?
  I s Brnem jich bylo pět.

  Zbrojovku probudil nový trenér Richard Dostálek. V čem je jiný než jeho předchůdce Svatopluk Habanec?
  Asi bych to nechtěl nijak hodnotit. Každý trenér má své metody a svou filozofii, které se hráči snaží přizpůsobit. V tom nevidím žádný problém. Navíc já těch trenérů zažil během hráčské kariéry tolik, že si zvyknu na všechno (směje se).

  Už během hráčské kariéry působil Dostálek hodně klidným dojmem. Je takový i jako kouč?
  To ano. Já si ho jako hráče ještě pamatuji, sám jsem proti němu několikrát nastoupil. V lize toho odehrál fakt spoustu, což se odráží i na jeho trenérské práci.

  Když se vrátím zpátky k vám, tak je jasné, že jste v trochu nevděčné roli. Přišel jste na pozici Pavla Zavadila, který byl několik let hlavní oporou Zbrojovky. Srovnání s ním se jen těžko vyhnete.
  Samozřejmě tohle dobře vnímám. Pořád si ale myslím, že jsem trochu jiným typem hráče. Pavel je vyložená šestka (defenzivní záložník), zatímco já se vidím spíš na desítce (ofenzivní záložník). Dokážu zahrát oboje, ale podle mě jsem trochu útočnější než on. Pavel rozdával zezadu balony spoluhráčům, byl hrozně dobrý v rozehrávce. Já jsem trochu jiný.

  Jak si ve středu pole vyhovíte s ostříleným Janem Polákem?
  Myslím, že naše spolupráce funguje bez problémů. Honza toho dokázal už spoustu. Je hodně silný na balonu a dokáže nás dirigovat. O rozehrávku se stará spíš on, takže já mám víc prostoru k ofenzivě.

  Poslední věc se týká Příbrami, která má za sebou nepříliš úspěšný úvod druhé ligy. Jak vidíte její šance na co nejrychlejší návrat do nejvyšší soutěže?
  Příbram samozřejmě sleduju, občas si i zavolám nebo napíšu s panem Starkou. V týmu se přes léto vyměnilo hodně hráčů. Udělali spoustu mladých kluků a k nim zkušenost v podobě Rudy Skácela, Petera Graiciara nebo Tomáše Zápotočného. Teď mají před sebou dva domácí zápasy, a když je zvládnou, dotáhnou se na špici. Já věřím, že to vyjde a za rok budou slavit návrat zpět.