14FC Vysočina Jihlava1514:3010
    151.FC Slovácko1410:209
    16FC Baník Ostrava1418:298

GÓLY KOLA: Akrobat Přikryl, šutér Hrubý i žonglér Dvořák

Uplynulé kolo HET ligy bylo na krásné góly mimořádně bohaté. Vybrat tři nejlepší tak bylo těžší než kdy jindy, nakonec jsme ale vybrali patičku Tomáše Přikryla, bombu Roberta Hrubého i žonglujícího Pavla Dvořáka.

Tomáš Přikryl (Mladá Boleslav - Zbrojovka Brno 3:0)

Utkání Mladé Boleslavi se Zbrojovkou Brno bylo z bodového hlediska enormně důležité pro oba týmy, přesto se v něm našel prostor pro fotbalové lahůdky. Jednu takovou laskominu vyšvihl i záložník Středočechů Tomáš Přikryl.

Bývalý hráč Sparty se trefil efektivně patičkou zády k bráně, když využil chytré nahrávky Lukáše Pauscheka. Středočeši šli díky tomu do vedení 1:0, pak přidali ještě další dvě branky a zaslouženě vyhráli rozdílem třídy. V tabulce jsou ale stále na sestup. Horší je o skóre už jen právě Zbrojovka...

"Nevím, jestli to byl můj nejhezčí gól, protože kdysi jsem už takto jednou skóroval. Ale samozřejmě jsem za něj moc rád. Vyplynulo to ze hry, balón šel spíš ode mě. Už jsem na něj jinak moc nedosáhl, tak jsem to dal za nohou patou," okomentoval Přikryl svou výstavní trefu.

Robert Hrubý (Baník Ostrava - Jablonec 2:2)

Ostravský záložník Robert Hrubý pravidelně dokazuje, že má jednu z nejlepších střel v celé lize. A předvedl to i v utkání s Jabloncem, kde jeho Baník dlouho tahal za kratší konec provazu. Tedy až do 78. minuty, kdy hbitý Carlos de Azevedo pronikl s míčem až k pokutovému území, tam ho naservíroval na nohu Hrubého a ten bombou pod břevno nedal brankáři sebemenší šanci.

O pár minut později navíc skóroval i střídající Jakub Šašinka a zápas tak skončil 2:2. Pro Severočechy je tento výsledek o to frustrující, že dvougólový náskok ztratili už proti Dukle.

"Mohli jsme klidně i vyhrát, ale i za ten bod musíme být po takovém průběhu rádi. Jen je hrozná škoda, že vždy musíme dohánět, protože jinak nehrajeme vůbec špatně. Aspoň jsme však ukázali charakter a dokázali vyrovnat. Navíc jsme ještě měli pár šancí, kdy jsme to mohli otočit úplně," poznamenal Hrubý.

Pavel Dvořák (Jihlava - Dukla 3:2)

Na svou první ligovou výhru v sezoně dosáhla o víkendu Jihlava, která přestřílela 3:2 Duklu. Na tři body se však pořádně nadřela, když ještě v 88. minutě prohrávala 1:2. Pak si ale vzal slovo forvard Pavel Dvořák, dvěma povedenými žongly uvnitř pokutového území obelstil dva zadáky hostů a míč dopravil až do sítě. Vzápětí navíc skóroval i dravý Davis Ikaunieks a velkolepý obrat byl na světě.

Radost na Vysočině z toho byla přímo obrovská. Jihlavané totiž doma porazili Duklu poprvé v historii, navíc konečně v sezoně získali tři body. Pro Dvořáka to pak byla vůbec první trefa v sezoně.

"Ale vyrovnal jsem se štěstím. Střela prošla brankáři mezi nohama. Minule jsem měl smůlu v tom, že jsem trefil jen tyčku, teď to naštěstí vyšlo," pousmál se Dvořák a dodal: "Říkal jsem si, že zkusím zaseknout obránce a nejednou jsem byl před ním. Překvapilo mě, že jsem utíkal tak rychle."