<
1.kolo
>
  #KlubZSB
  1FC Baník Ostrava00:00
  2FK Teplice00:00
  3FC Slovan Liberec00:00
  4FK Jablonec00:00
  5SK Sigma Olomouc00:00
  6FK Mladá Boleslav00:00
  7FC Fastav Zlín00:00
  8Bohemians Praha 190500:00
  91.FC Slovácko00:00
  10FK Dukla Praha00:00
  11FC Viktoria Plzeň00:00
  12AC Sparta Praha00:00
  13SFC Opava00:00
  141.FK Příbram00:00
  15SK Slavia Praha00:00
  16MFK Karviná00:00

  Bylo to jako proti katarské Barceloně, řekl debutant Coufal

  Reprezentační premiéru si liberecký obránce Vladimír Coufal představoval snazší. Katarští fotbalisté ho překvapili svou kvalitou a přirovnal jejich hru k Barceloně. Připustil, že v utkání mu začaly docházet síly a nechápal, že soupeř nebyl v parnu vůbec zpocený. Díky výhře 1:0 však považuje debut za ideální.

  Bylo to jako proti katarské Barceloně, řekl debutant Coufal

  "Fantazie. Výhra 1:0, vzadu čisté konto, celkem slušný výkon, lepší vstup do reprezentace jsem si asi nemohl přát. Teď jen doufám, že se v národním týmu ještě někdy objevím," řekl Coufal novinářům. "Nervózní jsem nebyl. Už jsem odehrál dost těžkých zápasů, i když tohle byla reprezentace. Jsem tady asi kvůli tomu, že určitou kvalitu mám. Pak je to jenom o tom, jestli se vám podaří chytit se první balonem, a mně to vyšlo," dodal.

  S Katarem dosud Češi neměli zkušenost, ale podle videa tušili, že nepůjde o snadného soka. Jenže realita podle Coufala předčila očekávání. "Je to fantastický soupeř. Troufl bych si říct, že jsou daleko lépe vybavení technicky než náš středeční soupeř Island. První doteky jim chodily přesně tam, kam chtěli. Věděli o sobě, nebyli snad ani zpocení. I když si kdekdo řekne 'nějaký Katar', ale já myslel, že tady hrajeme s nějakou katarskou Barcelonou," líčil Coufal.

  Svou roli hrálo také to, že Katařané jsou zvyklí na místní dusné počasí, zatímco Coufalovi z chladného Liberce dělalo problém. "Kolem 80. minuty už jsem toho měl plné zuby. Snažil jsem se přes den co nejvíc pít, na dvou dresech mám podle mě vypocené tak čtyři litry vody. A ten borec, co hrál na mě, ten nebyl zpocený ani na hrudníku. Asi se prostě fakt narodili v poušti," žertoval Coufal.  Katařané se ve druhé půli tlačili za vyrovnáním, ale Coufala těšilo, že česká obrana byla pevná. "Oni dobře kombinovali, utahali nás, ale nevím, že by měli úplně vyložené šance. Spíš náznaky, které pramenily z našich chyb a ztrát ve středu hřiště. Ale naštěstí jsme to vzadu dobře drželi."

  Kromě vedra ho zarazila i nezvyklá atmosféra na stadionu, kde fanoušci hráli na hudební nástroje a zpívali popěvky v arabském stylu. "Podle mě tu nějaký šejk zaplatil kapelu, ať tady celých devadesát minut hraje. Nevím, co to bylo. Lezlo mi to na nervy. Nevěděl jsem, jestli mám hrát fotbal, nebo jim tančit do rytmu. Čekal jsem, jestli se někdo ještě nezačne modlit," řekl Coufal.

  V Dauhá mohl na vlastní kůži pocítit, jak to bude vypadat při mistrovství světa 2022 v Kataru a připouští, že cítí motivace se tam probojovat. "To určitě. Jenom kdyby ještě někdo zaplatil i za to, aby tu nesvítilo slunce, to by bylo o motivaci víc. Ale je to fantastické město, něco neskutečného, co tu všechno postavili. Ty hotely, bude tu osm krásných stadionů," dodal liberecký bek.

  FOTO: fcslovanliberec.cz