16FC Baník Ostrava1722:3411

Zprávy

• Můžeme hrát ještě mnohem lépe, řekl lídr Sparty Stanciu

18/02/2018 | Aktuální zprávy
      Téměř ideální debut v české lize prožil rumunský fotbalista Nicolae Stanciu. Stačilo mu pět minut, aby vystřelil Spartě vítězství nad Libercem. Svou gólovou akcí ukázal, proč za něj letenský celek zaplatil Anderlechtu Brusel téměř sto milionů korun a udělal z něj nejdražšího hráče v historii soutěže.
    • Nové posily vystřelily Spartě vítězný vstup do jara proti Liberci

18/02/2018 | Reportáže
      Fotbalisté Sparty začali jarní část sezony první ligy výhrou 2:0 nad Libercem. Duel 17. kola rozhodla gólem v páté minutě zimní posila Pražanů Nicolae Stanciu střelou z 18 metrů, v nastavení tři body potvrdila z penalty další nová tvář Guélor Kanga. Letenští v tabulce poskočili na čtvrté místo právě před Slovan a o bod za třetí Slavii. Liberec prohrál teprve podruhé z posledních osmi kol a nevyšla mu tak premiéra pod novým trenérem Davidem Holoubkem.
    • Plzeň remizovala v Olomouci a podruhé v ligové sezoně nevyhrála

Fotbalisté Olomouce remizovali ve šlágru úvodního jarního kola s Plzní bez branek. Opatrnému zápasu dominovaly obrany, v největší šanci hostující Michael Krmenčík v 70. minutě přestřelil. Viktoria teprve podruhé v tomto ročníku nejvyšší soutěže nezvítězila, ale udržela si čtrnáctibodový náskok v čele tabulky před dnešním soupeřem, který se posunul na druhou příčku o bod před Slavii.
    • Mašek porušil nepsané pravidlo před penaltou a rozhodl o výhře

Středopolař Dominik Mašek porušil nepsané pravidlo, že faulovaný hráč nekope penaltu, a dobře udělal. Dvaadvacetiletý ofenzivní záložník v 63. minutě úvodního jarního kola proti Brnu pokutový kop bezpečně proměnil a rozhodl o výhře Bohemians 1905 1:0. Doufal, že snad konečně zlomil penaltové prokletí "klokanů", kteří na podzim pokutový kop dvakrát nedali.
    • Bohemians v deseti udrželi výhru nad Brnem a jsou v lize šestí

17/02/2018 | Reportáže
      Fotbalisté Bohemians 1905 porazili v úvodním jarním kole první ligy Brno 1:0 a posunuli se na šesté místo tabulky. Zápas rozhodl v 63. minutě z penalty Dominik Mašek a Pražané už výhru udrželi i po vyloučení Siima Lutse z 66. minuty. Bohemians se povedla odveta za lednové prohrané finále zimního turnaje Tipsport ligy s Brnem, naopak kouči Zbrojovky Romanu Pivarníkovi v den jeho 51. narozenin nevyšel návrat do Ďolíčku, kde dříve trénoval.
    • Slavia při Trpišovského premiéře nečekaně prohrála v Jihlavě 0:1

Fotbalisté pražské Slavie nezvládli vstup do jara a v prvoligové premiéře trenéra Jindřicha Trpišovského nečekaně prohráli v Jihlavě 0:1. Úřadující mistři v zápase 17. kola nedokázali odpovědět na gól Pavla Dvořáka z desáté minuty a v neděli mohou přijít o druhé místo v tabulce. Na lavičce Vysočiny naopak vyšel soutěžní debut Martinu Svědíkovi, jehož tým poskočil na předposlední pozici o dva body před Ostravu.
    • Zlín na úvod jara remizoval s Duklou, Rada zneškodnil penaltu

Fotbalisté Zlína na úvod jara doma remizovali 1:1 s Duklou, kterou v první lize neporazili posedmé za sebou. Hosty v 62. minutě poslal do vedení Daniel Tetour, v 73. minutě vyrovnal Petr Hronek. Za bezbrankového stavu brankář Dukly Filip Rada zneškodnil penaltu Mirzadu Mehanovičovi. Pražané se ani na devátý pokus nedočkali venkovní výhry v této sezoně nejvyšší soutěže.
    • Chramosta z penalty rozhodl o výhře Jablonce nad Teplicemi

Fotbalisté Jablonce porazili v úvodním jarním kole první ligy Teplice 2:1. Hosty poslal v šesté minutě do vedení při návratu do nejvyšší soutěže po zranění Jakub Hora, ale v 36. minutě srovnal Černohorec Vladimir Jovovič a tři minuty před koncem rozhodl z penalty Jan Chramosta, zimní posila domácích. Vítěznou obnovenou soutěžní premiéru na lavičce Jablonce zažil trenér Petr Rada, který v minulosti vedl i Teplice. Domácí o bod přeskočili soupeře v tabulce.
    • Slovácko vyhrálo záchranářskou bitvu v Ostravě 2:1

Fotbalisté Slovácka ovládli hned na úvod jara záchranářskou bitvu v Ostravě. Po gólech Stanislava Hofmanna a Tomáše Zajíce v 17. kole první ligy zvítězili na půdě patnáctého Baníku 2:1 a svému konkurentovi v boji o udržení se vzdálili na čtyři body. Slovácko zažívá chuť venkovní výhry po 14 měsících a 14 zápasech bez plného bodového zisku.
    • Karviná gólem v poslední minutě vyhrála v Mladé Boleslavi

Fotbalisté Mladé Boleslavi vstoupili do jarní části první ligy domácí porážkou 0:1 s Karvinou. V duelu 17. kola sice byli doma aktivnějším týmem, ale nepřekonali dobře chytajícího brankáře Patrika Le Gianga. Naopak v nastavení neuhlídali svého bývalého hráče Tomáše Wágnera, který zařídil hostům důležitou výhru. Karviná tak i ve čtvrtém vzájemném utkání bodovala, když dosud měla zvenku v sezoně jediný bod, zatímco Boleslav doma vyhrála jen dva z posledních 10 domácích zápasů a prohrála už počtvrté za sebou.
    • První jarní kolo: Slavia jede do Jihlavy, Olomouc hostí Plzeň

16/02/2018 | Aktuální zprávy
      Po více než dvou měsících pauzy o víkendu začne jarní část první fotbalové ligy. V sobotu je na programu šest zápasů, přičemž z první pětice v tabulce se představí jen Slavia. Ta se případnou výhrou v Jihlavě pokusí vytvořit tlak na své konkurenty včetně vedoucí Plzně, která v neděli na hřišti třetí Olomouce zkusí navázat na rekordní podzim a minimálně udržet čtrnáctibodový náskok.
    • Videorozhodčí na jaře? Projekt vstupuje do finále testovací fáze

Projekt videorozhodčí, do kterého se na jaře loňského roku zapojila Ligová fotbalová asociace, se při startu jarní části aktuálního fotbalového ročníku posune do finální testovací fáze. Během čtrnácti zbývajících kol této ligové sezóny chce LFA realizovat v režimu on-line realizováno nejméně čtrnáct utkání. Už v březnu rozhodne FIFA a Mezinárodní pravidlová komise o tom, zda video plně zasáhne do světového fotbalu. Prvním duelem v jarní části sezóny bude utkání AC Sparta Praha - FC Slovan Liberec.
    • Videorozhodčí: Při jakých situacích je využíván?

V sezoně 2017/18 dospěli videorozhodčí do další fáze, a to sice on-line. V praxi to znamená aktivní zapojení videorozhodčího do průběhu utkání. Poprvé byl využit v duelu 16. kola mezi Spartou a Mladou Boleslaví a v akci bude i na jaře. Práci videorozhodčích přiblížíme v rozhovorech se šéfinstruktorem Romanem Hrubešem.