16FC Vysočina Jihlava1615:3210

Zprávy

• Olomouc prohrála v Liberci 0:1 a klesla na třetí místo tabulky

02/12/2017 | Reportáže
      Fotbalisté Olomouce prohráli v 16. ligovém kole v Liberci 0:1 a na závěr podzimu neudrželi druhé místo v tabulce. Nováček, který v nejvyšší soutěži nebodoval poprvé po dvanácti zápasech, přezimuje na třetí příčce o skóre za druhou Slavií. O výhře Slovanu rozhodl v 55. minutě hlavou kapitán Vladimír Coufal. Severočeši si pojistili čtvrtou pozici a na Slavii s Olomoucí ztrácejí dva body.
    • Václav Jílek: Napsali jsme pěknou kapitolu naší podzimní pohádky

27/11/2017 | Aktuální zprávy
      Trenér fotbalistů Olomouce Václav Jílek si dnešní výhrou 1:0 nad Spartou splnil dílčí sen. Bývalý asistent letenského celku navíc prohlásil, že Sigma už může potichu mluvit o účasti v evropských pohárech. Hanáci jsou totiž po 15 kolech druzí a před třetí Slavií mají náskok čtyř bodů, obhájce titulu má ale k dobru pondělní dohrávku v Jablonci.
    • Olomouc po 19 letech porazila doma před 11 tisíci fanoušky Spartu

26/11/2017 | Reportáže
      otbalisté Olomouce v 15. kole první ligy porazili 1:0 Spartu a natáhli sérii bez porážky na dvanáct zápasů. O vítězství Sigmy, která navíc už 531 minut nedostala gól, rozhodl v 56. minutě po rohu Martin Sladký. Hanáci si upevnili druhé místo v tabulce a před třetí Slavií mají náskok čtyř bodů, ale obhájce titulu má k dobru pondělní dohrávku v Jablonci.
    • Ředitel Minář: Odchody neplánujeme, klauzulím se ale nemůžeme bránit

12/11/2017 | Rozhovory
      Jeho Sigma je na druhém místě tabulky, což v létě neočekával ani ten největší olomoucký optimista. Sportovní ředitel Hanáků Ladislav Minář ale zůstává nohama pevně na zemi. Co v obsáhlém rozhovoru prozradil o zimních změnách v kádru? Jak pravděpodobný je návrat Davida Rozehnala či proč tak chválí stopera Václava Jemelku?
    • Olomouc je v laufu, Housku s Faltou to vyneslo do národního týmu

11/11/2017 | Aktuální zprávy
      Je to téměř pět let, kdy ve fotbalovém národním týmu byli naposledy dva zástupci Olomouce. Tehdy v lednu 2013 nominoval trenér Michal Bílek Tomáše Hořavu a Michala Ordoše na přípravu s Tureckem. Od té doby se hráči Sigmy prosadili většinou maximálně do jednadvacítky. Jenže překvapivě dobré výkony i výsledky olomouckého klubu vynesly do národního týmu opět dva reprezentanty hanáckého celku, Šimona Faltu a Davida Housku. A nemusí zůstat jen u nich.
    • Olomouc neudržela vedení a v Ďolíčku remizovala

04/11/2017 | Reportáže
      Olomouc ve 13. kole remizovala 1:1 na hřišti Bohemians Praha 1905 a bodovala podesáté za sebou. Nováčka poslal před pauzou do vedení Jakub Plšek, domácí Jevgenij Kabajev pak v nastavení první půle nedal penaltu, ale v 68. minutě srovnal Martin Hašek mladší. Sigma má na druhém místě tabulky jednobodový náskok na třetí Slavii, kterou čeká v neděli zápas na půdě vedoucí Plzně. Na Viktorii ztrácí Olomouc deset bodů.
    • Olomouc si poradila s Teplicemi a posunula se na druhé místo

28/10/2017 | Reportáže
      Olomouc porazila ve 12. kole HET ligy Teplice a natáhla sérii bez porážky na devět zápasů za sebou. O výhře domácích rozhodl v závěru David Houska a nováčkovi z Hané tak v tabulce patří druhá příčka o dva body před Libercem a o tři před Slavií, obhájce titulu má však k dobru nedělní duel se Slováckem.
    • Corner Challenge v Olomouci

06/10/2017 | Aktuální zprávy
      Další zastávka Corner Challenge se udála na hřišti Sigmy Olomouc ❗️ Podívejte se, jak si David Houska, Jiří Texl, Tomáš Zahradníček a Bidje Manzia při zahrávání rohových kopů vedli.
    • Olomouc přehrála Duklu 3:0 a v tabulce už je druhá

23/09/2017 | Reportáže
      Fotbalisté Sigmy Olomouc potvrdili dobrou formu a v 8. kole první ligy přehráli Duklu Praha 3:0. V tabulce nejvyšší soutěže se tak vyhoupli už na druhé místo před Slavii, která ztratila ve Zlíně. Dvěma góly se pod výhru podepsal Jakub Plšek, v závěru zvyšoval Martin Sladký. Olomouc tak bodovala popáté za sebou, naopak Dukla z pěti venkovních duelů v sezoně získala jediný bod.
    • Falta dal v jediném zápase stejně gólů jako za celou sezonu ve FNL

30/07/2017 | Aktuální zprávy
      O vydařeném vstupu Sigmy Olomouc do první ligy v podobě výhry 2:1 v Mladé Boleslavi rozhodl odchovanec Šimon Falta, který v jediném utkání zaznamenal stejně branek jako za celou minulou sezonu druhé nejvyšší soutěže. Proti Boleslavi však ukázal, že pracuje na zlepšení své efektivity a v šancích se zachoval mazácky.
    • Zpátky v čase: Ciprovy vzpomínky na slávistický titul

26/05/2017 | Zpátky v čase
      Ročník 1995/1996 znamenal konec 49 let dlouhého čekání sešívaných na titul. Na památné období zavzpomínal tehdejší hlavní kouč červeno-bílých František Cipro v rámci dalšího dílu pravidelného videoseriálu "Zpátky v čase".
    • ZPÁTKY V ČASE: Zelenkův povedený debut odskákala Plzeň

05/05/2017 | Zpátky v čase
      V rámci dalšího dílu oblíbené videorubriky "Zpátky v čase" zavzpomínal bývalý skvělý útočník Luděk Zelenka na svůj ligový debut proti Plzni. Během čtyř minut v něm svoji premiérovou brankou v nejvyšší soutěži rozhodl zápas.
    • Kouč Jílek se bál vyhazovu, nakonec ale přivedl Olomouc zpět mezi elitu

05/05/2017 | Aktuální zprávy
      Trenér Olomouce Václav Jílek si naplno vychutnal postup do ePojisteni.cz ligy. Také proto, že po špatném začátku sezony se bál, že ho čeká vyhazov. Sigma totiž vstoupila do druhé nejvyšší soutěže třemi remízami a ve čtvrtém kole ve Vlašimi jí hrozila čtvrtá. Jenže gólem v úplném závěru tehdy Hanáci zvítězili 1:0 a zahájili sérii devíti vítězství. Ve středu ve Znojmě už oslavili dvacátou výhru v sezoně (4:1) a čtyři zápasy před koncem soutěže také návrat do první ligy.