16FC Baník Ostrava1722:3411

Zprávy

• Plzeň remizovala v Olomouci a podruhé v ligové sezoně nevyhrála

18/02/2018 | Reportáže
      Fotbalisté Olomouce remizovali ve šlágru úvodního jarního kola s Plzní bez branek. Opatrnému zápasu dominovaly obrany, v největší šanci hostující Michael Krmenčík v 70. minutě přestřelil. Viktoria teprve podruhé v tomto ročníku nejvyšší soutěže nezvítězila, ale udržela si čtrnáctibodový náskok v čele tabulky před dnešním soupeřem, který se posunul na druhou příčku o bod před Slavii.
    • Sigma před jarem: Žádný výprodej se nekonal, Chorého má nahradit Řezníček

11/02/2018 | Aktuální zprávy
      Svou hrou i výsledky na podzim šokovali celou soutěž. A nejvíc zřejmě sami sebe, neboť místo nováčka hrajícího o záchranu připomínali dravou šelmu, která si bez respektu dovolila i na mnohem větší predátory. Udrží si však hráči Sigma Olomouc vysoký standard i v jarní části? A přetaví dosavadních 32 bodů až v účast v pohárové Evropě?
    • Fotbalisté Olomouce začali přípravu na jaro už bez Chorého

05/01/2018 | Aktuální zprávy
      I s útočníkem Jakubem Řezníčkem, který přišel na hostování z Plzně jako kompenzace za přestup žádaného hrotového hráče Tomáše Chorého, dnes začali přípravu na jaro fotbalisté Olomouce. Největší překvapení podzimu se bude snažit udržet na třetím místě tabulky.
    • Sigma pod lupou: Nováček šokoval výsledky i hrou a pokukuje po Evropě

13/12/2017 | Aktuální zprávy
      Kdyby se v udílela fotbalová cena pro Skokana roku, byli by horkým favoritem. Hráči Sigmy totiž na podzim vylétli k nebi jako kometa a ligu zaskočili svou hrou i výsledky. Skvělý půlrok je dokonce vynesl až na třetí místo o skóre za Slavii. Teď jen aby po oslnivém vzletu nenásledoval trpký sešup na zem.
    • Olomouc prohrála v Liberci 0:1 a klesla na třetí místo tabulky

02/12/2017 | Reportáže
      Fotbalisté Olomouce prohráli v 16. ligovém kole v Liberci 0:1 a na závěr podzimu neudrželi druhé místo v tabulce. Nováček, který v nejvyšší soutěži nebodoval poprvé po dvanácti zápasech, přezimuje na třetí příčce o skóre za druhou Slavií. O výhře Slovanu rozhodl v 55. minutě hlavou kapitán Vladimír Coufal. Severočeši si pojistili čtvrtou pozici a na Slavii s Olomoucí ztrácejí dva body.
    • Václav Jílek: Napsali jsme pěknou kapitolu naší podzimní pohádky

27/11/2017 | Aktuální zprávy
      Trenér fotbalistů Olomouce Václav Jílek si dnešní výhrou 1:0 nad Spartou splnil dílčí sen. Bývalý asistent letenského celku navíc prohlásil, že Sigma už může potichu mluvit o účasti v evropských pohárech. Hanáci jsou totiž po 15 kolech druzí a před třetí Slavií mají náskok čtyř bodů, obhájce titulu má ale k dobru pondělní dohrávku v Jablonci.
    • Olomouc po 19 letech porazila doma před 11 tisíci fanoušky Spartu

26/11/2017 | Reportáže
      otbalisté Olomouce v 15. kole první ligy porazili 1:0 Spartu a natáhli sérii bez porážky na dvanáct zápasů. O vítězství Sigmy, která navíc už 531 minut nedostala gól, rozhodl v 56. minutě po rohu Martin Sladký. Hanáci si upevnili druhé místo v tabulce a před třetí Slavií mají náskok čtyř bodů, ale obhájce titulu má k dobru pondělní dohrávku v Jablonci.
    • Ředitel Minář: Odchody neplánujeme, klauzulím se ale nemůžeme bránit

12/11/2017 | Rozhovory
      Jeho Sigma je na druhém místě tabulky, což v létě neočekával ani ten největší olomoucký optimista. Sportovní ředitel Hanáků Ladislav Minář ale zůstává nohama pevně na zemi. Co v obsáhlém rozhovoru prozradil o zimních změnách v kádru? Jak pravděpodobný je návrat Davida Rozehnala či proč tak chválí stopera Václava Jemelku?
    • Olomouc je v laufu, Housku s Faltou to vyneslo do národního týmu

11/11/2017 | Aktuální zprávy
      Je to téměř pět let, kdy ve fotbalovém národním týmu byli naposledy dva zástupci Olomouce. Tehdy v lednu 2013 nominoval trenér Michal Bílek Tomáše Hořavu a Michala Ordoše na přípravu s Tureckem. Od té doby se hráči Sigmy prosadili většinou maximálně do jednadvacítky. Jenže překvapivě dobré výkony i výsledky olomouckého klubu vynesly do národního týmu opět dva reprezentanty hanáckého celku, Šimona Faltu a Davida Housku. A nemusí zůstat jen u nich.
    • Olomouc neudržela vedení a v Ďolíčku remizovala

04/11/2017 | Reportáže
      Olomouc ve 13. kole remizovala 1:1 na hřišti Bohemians Praha 1905 a bodovala podesáté za sebou. Nováčka poslal před pauzou do vedení Jakub Plšek, domácí Jevgenij Kabajev pak v nastavení první půle nedal penaltu, ale v 68. minutě srovnal Martin Hašek mladší. Sigma má na druhém místě tabulky jednobodový náskok na třetí Slavii, kterou čeká v neděli zápas na půdě vedoucí Plzně. Na Viktorii ztrácí Olomouc deset bodů.
    • Olomouc si poradila s Teplicemi a posunula se na druhé místo

28/10/2017 | Reportáže
      Olomouc porazila ve 12. kole HET ligy Teplice a natáhla sérii bez porážky na devět zápasů za sebou. O výhře domácích rozhodl v závěru David Houska a nováčkovi z Hané tak v tabulce patří druhá příčka o dva body před Libercem a o tři před Slavií, obhájce titulu má však k dobru nedělní duel se Slováckem.
    • Corner Challenge v Olomouci

06/10/2017 | Aktuální zprávy
      Další zastávka Corner Challenge se udála na hřišti Sigmy Olomouc ❗️ Podívejte se, jak si David Houska, Jiří Texl, Tomáš Zahradníček a Bidje Manzia při zahrávání rohových kopů vedli.
    • Olomouc přehrála Duklu 3:0 a v tabulce už je druhá

23/09/2017 | Reportáže
      Fotbalisté Sigmy Olomouc potvrdili dobrou formu a v 8. kole první ligy přehráli Duklu Praha 3:0. V tabulce nejvyšší soutěže se tak vyhoupli už na druhé místo před Slavii, která ztratila ve Zlíně. Dvěma góly se pod výhru podepsal Jakub Plšek, v závěru zvyšoval Martin Sladký. Olomouc tak bodovala popáté za sebou, naopak Dukla z pěti venkovních duelů v sezoně získala jediný bod.