16FC Baník Ostrava1418:298

Zprávy

• Stramaccioni o Lafatově pozici: Musíme sázet na novou generaci hráčů

18/11/2017 | Aktuální zprávy
      Trenér fotbalistů Sparty Andrea Stramaccioni po utrápené výhře 1:0 nad Jihlavou bránil rozhodnutí nasadit útočníka Davida Lafatu až na posledních deset minut. Italský kouč s šestatřicetiletým kanonýrem nadále počítá, ale současně musí stavět tým i pro budoucnost.
    • Sparta udolala Jihlavu a bodově se dotáhla na třetí Slavii

17/11/2017 | Reportáže
      Fotbalisté Sparty se v předehrávce 14. kola první ligy protrápili k vítězství 1:0 nad Jihlavou a minimálně do soboty se bodově dotáhli na třetí Slavii. Jihlava prohrála čtvrtý z posledních pěti zápasů a může spadnout do sestupového pásma. O výhře letenského celku rozhodl hned v úvodu Václav Kadlec.
    • Sparťan Frýdek: Nevím, co bude za týden, natož za dva měsíce

08/11/2017 | Aktuální zprávy
      Když se fotbalista Sparty Martin Frýdek dozvěděl o dodatečné pozvánce do národního týmu na přípravné zápasy s Islandem a Katarem, domníval se, že jde o legraci. Za poslední měsíc a půl totiž nastoupil v základní sestavě letenského celku až nyní v neděli ve Zlíně. Rozhodně proto nečekal, že si na něj trenér reprezentace Karel Jarolím vzpomene.
    • Jedenáctka kola: V bráně jubilant Kozáčik, v poli Kolář, Ekpai a Holenda

07/11/2017 | Jedenáctka kola
      Čtyři hráči Plzně, dva sparťané a po jednom hráči ze Zlína, Jablonce, Dukly, Teplic a Bohemians. Takové je složení nejlepší Jedenáctky 13. kola HET ligy, jak ji svým hlasováním sestavili fotbaloví fanoušci. Vůbec nejvíc hlasů od fanoušků dostal plzeňský kapitán Daniel Kolář, který sestřelil Slavii a pomohl Viktorii zvýšit náskok na čele tabulky. Níže se můžete podívat na to, kdo vás svým výkonem o uplynulém víkendu zaujal.
    • V závěru se to na nás valilo, řekl Šural o další ztrátě Sparty

05/11/2017 | Aktuální zprávy
      Útočník Sparty Josef Šural považoval remízu ve Zlíně za zbytečnou ztrátu dvou bodů. O třetí výhru za sebou po úspěších v Jablonci a nad Baníkem Ostrava přišla Sparta až v nastavení, kdy právě Šural neuhlídal střelce vyrovnávací branky Adriana Džafiče.
    • Sparta remizovala 2:2 ve Zlíně, o výhru přišla v nastavení

05/11/2017 | Reportáže
      Fotbalisté Sparty remizovali ve 13. kole první ligy ve Zlíně 2:2. Letenský celek o třetí výhru za sebou, která ho mohla posunout na čtvrté místo tabulky, přišel až v nastavení, kdy vyrovnal Adnan Džafič. Před tím se domácí ujali vedení zásluhou Ubonga Ekpaie, ale do přestávky srovnal Josef Šural a v 79. minutě otočil skóre Marc Janko.
    • TOP 25 osobností: Vratislav Lokvenc

02/11/2017 | Aktuální zprávy
      Říkalo se mu "Šoula" a spolu s Horstem Sieglem vytvořil silný útočný tandem. Sám o sobě byl Vratislav Lokvenc neudržitelným hlavičkářem. V roce 2000 se stal hrdinou památného derby pražských "S" a na svém kontě má také nejrychlejší branku v dějinách české ligy.
    • Spadl nám kámen ze srdce, oddechl si sparťan Štetina

30/10/2017 | Aktuální zprávy
      Před vyrovnávací brankou Baníku na 2:2 na začátku druhé půle podklouzl, nakonec ale obránce Lukáš Štetina své zaváhání tím nejlepším možným způsobem odčinil. Slovenský stoper v 80. minutě vstřelil hlavou svůj první gól po letním příchodu na Letnou a zajistil hráčům Sparty proti Ostravě vydřenou výhru 3:2.
    • Zase jsme se dostali níž, je to na prd, smutnil sparťan Šural

26/10/2017 | Aktuální zprávy
      V 17. minutě prodloužení pěknými nůžkami srovnal na průběžných 2:2, ale příliš radosti z toho ofenzivní záložník Josef Šural mít nemohl, protože fotbalisté Sparty nakonec v osmifinále domácího poháru vypadli s Ostravou po penaltovém rozstřelu. Letenští tak nezvládli další z cílů této sezony poté, co nepostoupili do skupiny Evropské ligy a v lize jsou až pátí s patnáctibodovou ztrátou na první Plzeň.
    • Šural ukončil střelecké trápení svým třetím ligovým hattrickem

22/10/2017 | Aktuální zprávy
      Ofenzivní záložník Josef Šural si oddychl, že v dnešním duelu 11. ligového kola konečně zlomil své střelecké trápení a čekání na první gól v této sezoně. Sedmadvacetiletý člen širšího kádru reprezentace se proti Jablonci trefil hned třikrát a svým třetím hattrickem v nejvyšší soutěži zařídil fotbalistům Sparty výhru 3:0.
    • Šural hattrickem zařídil Spartě výhru 3:0 v Jablonci

21/10/2017 | Reportáže
      Fotbalisté pražské Sparty vyhráli v 11. kole v Jablonci 3:0 a dočkali se první ligové výhry venku po čtyřech zápasech. O vítězství Letenských rozhodl třetím hattrickem v nejvyšší soutěži Josef Šural, který se dvakrát trefil v úvodních 16 minutách a pak v závěru. Sparta se posunula v neúplné tabulce o bod před dnešního soupeře na čtvrté místo, Jablonec po první porážce po osmi kolech klesl na pátou příčku.
    • TOP 25 osobností: Legendární Blažek je rekordmanem i kovaným sparťanem

20/10/2017 | Aktuální zprávy
      Slavný brankář Jaromír Blažek sice patří mezi odchovance Slavie, legendou se ale stal až na Spartě. Právě na Letné získal hned sedm mistrovských titulů a prodral se i do reprezentace, se kterou se zúčastnil památného mistrovství Evropy 2004 v Portugalsku. V české lize pak drží rekord v počtu vychytaných nul (157) i fotbalové dlouhověkosti, neboť se v květnu 2015 stal nejstarším hráčem české ligy. Zarytý sparťan, jehož bratrancem je slavný tenista Radek Štěpánek.
    • TOP 25 osobností: Sionko byl fotbalový štírek i gentleman

18/10/2017 | Aktuální zprávy
      Libor Sionko měl fotbal doslova v genech. Vždyť v zápisech z ligových utkání jsou jména i jeho tatínka a bratra. V kolonce titulů ale má číslo 4 pouze on. Pilný křídelník, který zažil ve Spartě sezonu bez porážky a s reprezentací se podíval na mistrovství světa do Německa a následný evropský šampionát v Rakousku a Švýcarsku.
    • Sudí podle komise rozhodčích duel na Spartě zvládli a nechybovali

16/10/2017 | Aktuální zprávy
      Přestože sparťanský trenér Andrea Stramaccioni si po nedělní prohře 0:1 s Plzní nepřímo postěžoval na sudí, podle komise rozhodčích trojice arbitrů vypjatý zápas 10. ligového kola zvládla a vysloužila si pochvalu. Hlavní Radek Příhoda a asistenti nechybovali ani v jednom ze sporných momentů, které jeden ze šlágrů podzimu přinesl.
    • Nejsme Benevento, ale Sparta, postěžoval si Stramaccioni

Trenér Andrea Stramaccioni si posteskl, že si fotbalisté Sparty nezasloužili v nedělním šlágru 10. ligového kola s Plzní prohrát 0:1. Nechtěl se bavit o jednotlivých výrocích rozhodčího Radka Příhody, spíš ho rozladilo, že sudí podle něj obecně nemají k letenskému klubu a například k jeho lídrovi Tomáši Rosickému větší respekt.