16FC Vysočina Jihlava75:164

Zprávy

• Sparta prožívá bodově čtvrtý nejhorší start v historii

19/09/2017 | Aktuální zprávy
      Měli bojovat o titul, místo toho ale po sedmi kolech ztrácejí na vedoucí Plzeň už deset bodů. Řeč je samozřejmě o Spartě, která po nedělním derby znovu bije na poplach. Jen 11 bodů po sedmi odehraných kolech je čtvrtý nejnižší zisk Letenských v české historii. Pohled do minulosti ale ukazuje, že z pohledu titulu ještě nemusí být nic ztraceno.
    • Slavia brankami Škody a Hušbauera vyhrála derby nad Spartou 2:0

17/09/2017 | Reportáže
      Fotbalisté Slavie porazili v pražském derby Spartu 2:0. Skóre šlágru 7. kola první ligy otevřel v Edenu v 71. minutě po přímém kopu hlavou domácí útočník Milan Škoda, kterému předtím po půlhodině hry rozhodčí zřejmě chybně neuznali gól. V 89. minutě byl vyloučen hostující Costa a v přesilovce v druhé minutě nastavení definitivně rozhodl Josef Hušbauer.
    • Stramaccioni: Chceme ukázat, že si zasloužíme nosit barvy Sparty

17/09/2017 | Aktuální zprávy
      Italský trenér Sparty Andrea Stramaccioni těžil v přípravě na své první pražské derby proti Slavii i z rad, které mu při společném působení v Interu Milán předával úspěšný portugalský kouč José Mourinho. Hráčům se snažil celý týden zdůrazňovat důležitost zápasu a potřebnou vášeň, aby na hřišti vyhrávali souboje.
    • Sparťan Costa: Pražské derby je stejně velké jako to milánské

15/09/2017 | Aktuální zprávy
      Sparťanský fotbalista Costa Nhamoinesu nemá pocit, že by byl potřeba novým cizincům v dresu letenského celku výrazněji vysvětlovat význam nedělního ligového derby se Slavií. Většina z nich totiž během kariéry zažila jiná derby a budou připraveni se poprat v Edenu, jako kdyby šlo o zápas o všechno.
    • Petr Rada: Zahraniční hráči musí pochopit, jak velký má derby význam

14/09/2017 | Rozhovory
      Jako jeden z mála trenérů vedl Slavii i Spartu, takže prostředí v obou klubech dobře zná. Nyní je ale ostřílený kouč Petr Rada bez angažmá a blížící se derby "S" si vychutná v klidu jako divák. Měli by domácí praktikovat na Tomáše Rosického osobní obranu? A co by případná prohra mohla podle Rady pro Letenské znamenat?
    • Majitel Sparty Křetínský odsoudil vulgarity radikálních fanoušků

14/09/2017 | Aktuální zprávy
      Majitel fotbalové Sparty Praha Daniel Křetínský odsoudil chování radikálních fanoušků z "kotle", kteří při nedělním ligovém utkání s Karvinou uráželi vedení a italského kouče Andreu Stramaccioniho. Šéf letenského klubu se zároveň omluvil příznivcům za dosavadní výsledky v této sezoně a vyjádřil podporu trenérovi.
    • Fenomén Rosický! Ve kterých aspektech byl o víkendu nejlepší ze všech?

13/09/2017 | Aktuální zprávy
      Pro celou českou ligu to byla událost víkendu číslo jedna! Fotbalový génius Tomáš Rosický se poprvé od prosince 2000 objevil v základní sestavě pražské Sparty, které skvělým výkonným - navíc podtrženým gólem - pomohl k výhře 2:0 nad Karvinou. Jak si ale "Malý Mozart" vedl podle statistik?
    • Rosický prvním gólem v lize po 17 letech zařídil Spartě výhru

10/09/2017 | Reportáže
      Fotbalisté Sparty v 6. kole první ligy doma porazili Karvinou 2:0. Hrdinou utkání byl bývalý kapitán národního týmu Tomáš Rosický, který v české lize skóroval po téměř 17 letech. Po rohu pak zvýšill stoper David Hovorka. Sparta se dostala na čtvrté místo tabulky a před derby v příštím kole ztrácí na druhou Slavii jediný bod.
    • Brankář Bičík si promluvil s trenérem a zůstává ve Spartě

31/08/2017 | Aktuální zprávy
      Brankář David Bičík zůstává ve Spartě. K setrvání na Letné se rozhodl po nedávném odchodu Tomáše Koubka do Rennes a pohovoru s trenérem Andreou Stramaccionim a ředitelem klubu Adamem Kotalíkem. Šestatřicetiletý gólman to uvedl v rozhovoru pro klubový web.
    • Je to pro mě šok, řekl Vácha o vyhazovu ze Sparty

30/08/2017 | Aktuální zprávy
      Záložník Lukáš Vácha byl s okamžitou platností vyřazen z kádru Sparty a může si hledat nové angažmá. Italský trenér Pražanů Andrea Stramaccioni přestal s osminásobným reprezentantem počítat pár dnů po sobotním utkání s Brnem (0:2), v němž Vácha poprvé po dlouhém zranění nastoupil v základní sestavě. Deníku Sport to potvrdil sám hráč.
    • Šural: Těžko se po prohře v Brně hledá nějaké pozitivum

27/08/2017 | Aktuální zprávy
      Útočník Sparty Praha Josef Šural nešetřil po nečekané prohře v Brně se Zbrojovkou (0:2) kritikou do vlastních řad. Tým italského kouče Andrey Stramaccioniho, který si v létě přivedl na Letnou množství zahraničních posil, získal za pět kol jen osm bodů a pokud dnes Plzeň porazí ligového nováčka Ostravu, naroste ztráta Sparty na lídra tabulky na sedm bodů.
    • Poslední Brno i v oslabení uštědřilo Spartě první prohru

26/08/2017 | Reportáže
      Fotbalisté Brna porazili v prvním utkání po odvolání trenéra Svatopluka Habance nečekaně porazila Spartu 2:0. Zbrojovka vedla v utkání pátého kola od 22. minuty po gólu Jana Poláka, druhou branku přidal v 58. minutě Lukáš Vraštil, který byl poté v 69. minutě po druhé žluté vyloučen. Spartě však ke zvratu přesilovka nepomohla a připsala si první ligovou prohru. Brno díky výhře opustilo poslední místo v tabulce.
    • Splnil jsem si dětský sen, říká Hovorka o debutu za Spartu

23/08/2017 | Rozhovory
      Nejen fanoušci od něj očekávají, že bude jednou z nejplatnějších posil Sparty. Do jejího kádru sice odchovanec klubu David Hovorka zamířil už v zimě, kvůli těžkému zranění se však v sestavě objevil až minulý týden proti Slovácku. Jak si zápas užil a co soudí o své pozici v týmu?
    • 27 vteřin a gól! Do rekordu Lokvence má však trefa Ikauniekse daleko

22/08/2017 | Aktuální zprávy
      Takový úvod nečekali viktoriáni ani v tom nejhorším snu! Na půdě Jihlavy, která jako jediná v sezoně do té doby ani neskórovala, totiž prohrávali už po 27 vteřinách, kdy je dokonale zaskočila trefa Davise Ikauniekse. Nejrychlejší gól v dějinách soutěže však pokořen nebyl. Tento rekord nadále drží bývalý útočník Sparty Vratislav Lokvenc, jenž rozvlnil síť už po necelých 11 vteřinách od úvodního hvizdu.