16FC Zbrojovka Brno2414:3220

Zprávy

• Hrdina Slavie Stoch: Nemyslím si, že Sparta bude hrát pro nás

14/04/2018 | Aktuální zprávy
      Záložník Miroslav Stoch věří, že dvěma brankami v předehrávce 24. ligového kola s Karvinou konečně zlomil své střelecké trápení od letního příchodu do pražské Slavie z Fenerbahce Istanbul. Slovenský záložník v předchozím průběhu sezony skóroval jen jednou, dnes ale zařídil obrat a výhru 3:2 a rád by v gólovém probuzení pokračoval.
    • Zlín díky gólu v nastavení senzačně vyhrál na Slavii 2:1

01/04/2018 | Reportáže
      Zlín senzačně vyhrál ve 22. kole na hřišti Slavie 2:1. „Ševci“ vedli od sedmé minuty po trefě Daniela Holzera, ve 28. minutě vyrovnal Milan Škody, který předtím nedal penaltu, ale v druhé minutě nastavení rozhodl Ubong Ekpai.
    • Je to jako vítězství, řekl Škoda po smazání třígólové ztráty

17/03/2018 | Aktuální zprávy
      Poprvé v historii samostatného ligového derby dokázal jeden z týmů smazat tříbrankové manko, a proto bral slávistický fotbalista Milan Škoda remízu 3:3 na Spartě jako malé vítězství. Za první poločas, který červenobílí prohráli 0:3, se ale fanouškům omluvil.
    • Bořil ze Slavie: Alfou a omegou bude derby vyhrát, pak už Plzeň zbystří

Přestože si slávistický zadák Jan Bořil na přelomu podzimní a jarní části první ligy odpykal disciplinární trest za surovou hru a v zářijovém pražském derby se Spartou díky štěstí unikl červené kartě, před sobotním šlágrem na Letné si větší pozor než obvykle dávat nebude. Svůj tým za favorita sice nepovažuje, ale věří ve výhru, kterou by červenobílí vytvořili ještě větší tlak na vedoucí Plzeň.
    • Slavia chce v derby zvýšit tlak na Plzeň, Sparta zachránit sezonu

Pražské derby mezi Spartou a Slavií bude hlavním tahákem víkendového 21. kola HET ligy. Vršovický celek může v případě dnešního vítězství na Letné snížit náskok vedoucí Plzně na čtyři body, zatímco domácí sparťané by výhrou ve sledovaném utkání chtěli odstartovat cestu za záchranou zpackané sezony.
    • V srdci pořád všichni věříme v titul, přiznává slávista Souček

16/03/2018 | Aktuální zprávy
      Záložník Tomáš Souček během svého působení v A-týmu fotbalové Slavie ještě nikdy nezažil, aby jeho celek šel do pražského derby na hřišti Sparty v pozici favorita, jako tomu je nyní. Odchovanec červenobílých věří, že obhájce titulu v sobotu na Letné tuto roli potvrdí a výhrou zároveň vytvoří ještě větší tlak na ligového lídra Plzeň.
    • Před iks lety pro mě derby bylo sci-fi, přiznal kouč Slavie Trpišovský

15/03/2018 | Aktuální zprávy
      Kouč Jindřich Trpišovský se v minulosti coby mládežnický trenér Sparty radoval z výhry v derby nad Slavií v poměru 6:0. V minulé sezoně pak nechybělo mnoho, aby převzal letenský A-tým. V sobotu ale bude stát na druhé straně barikády a na lavičce červenobílých zažije slavný zápas dvou fotbalových rivalů poprvé v dospělé kategorii. Zároveň ho čeká souboj s novým koučem Sparty Pavlem Hapalem, s nímž studoval trenérskou licenci.
    • Slavii před derby trápí marodka, nejistý je start sedmi hráčů

14/03/2018 | Aktuální zprávy
      Hráči Slavie se chystají na sobotní pražské derby na hřišti Sparty a přípravu jim komplikuje marodka. Zdravotní problémy má hned sedm hráčů kádru a mezi nimi i útočná jednička Milan Škoda, jehož start je podle trenéra Jindřicha Trpišovského nejistý.
    • Na Slavii poprvé v lize díky videu platil původně neuznaný gól

12/03/2018 | Aktuální zprávy
      Hráči Slavie Praha zažívají velké premiéry s videorozhodčím. V předešlém domácím utkání s Bohemians 1905 sudí po použití této technologie v české lize poprvé zrušil původně uznaný gól a dnes proti Olomouci naopak zprvu neuznaná branka po údajném ofsajdu nakonec platila. Červenobílí trefou Stanislava Tecla deset minut před koncem otočili stav na 2:1 a později slavili výhru 3:1.
    • Slavia zdolala Sigmu a na druhé příčce se jí vzdálila na pět bodů

11/03/2018 | Reportáže
      Fotbalisté Slavie porazili ve 20. ligovém kole v přímém souboji o druhé místo Olomouc 3:1. Hanácký nováček vedl od 57. minuty po gólu Martina Hály, ale v posledních 16 minutách otočili skóre Milan Škoda a střídající Stanislav Tecl s Mickem van Burenem. Slavia porazila Olomouc v lize poprvé po osmi zápasech a na druhém místě tabulky se vzdálila třetí Sigmě na pět bodů. Při druhém gólu domácích poprvé v české nejvyšší soutěži videorozhodčí změnil původně neuznanou branku.
    • Slavia při Trpišovského premiéře nečekaně prohrála v Jihlavě 0:1

17/02/2018 | Reportáže
      Fotbalisté pražské Slavie nezvládli vstup do jara a v prvoligové premiéře trenéra Jindřicha Trpišovského nečekaně prohráli v Jihlavě 0:1. Úřadující mistři v zápase 17. kola nedokázali odpovědět na gól Pavla Dvořáka z desáté minuty a v neděli mohou přijít o druhé místo v tabulce. Na lavičce Vysočiny naopak vyšel soutěžní debut Martinu Svědíkovi, jehož tým poskočil na předposlední pozici o dva body před Ostravu.
    • Trpišovský čekal větší porodní bolesti, jasno má o osmi postech

15/02/2018 | Aktuální zprávy
      Nový trenér slávistických fotbalistů Jindřich Trpišovský čekal, že změnu herního pojetí během zimní pauzy budou provázet větší porodní bolesti. K ideálu je podle něj ještě daleko, ale těší ho, že hráči přijali nový styl za svůj a za poslední dva týdny se hodně zlepšili. Před startem do jara má jasno o osmi postech v základní sestavě.
    • K dokonalosti nám schází asi 40 procent, řekl slávista Hušbauer

14/02/2018 | Aktuální zprávy
      Fotbalisté Slavie Praha si po zimním příchodu nového trenéra Jindřicha Trpišovského v přestávce zvykali na nový herní styl a podle záložníka Josefa Hušbauera jim ještě chybí 40 procent k ideálu. Sedmadvacetiletý středopolař nicméně věří, že červenobílí budou silnější než na podzim.
    • Slavia před jarem: Přihnalo se liberecké tornádo, cílem je zůstat před Spartou

12/02/2018 | Aktuální zprávy
      Zimovali jako druzí v tabulce, o spokojenosti s podzimní částí ale nemohla být žádná řeč. A stejně to vidělo i náročné vedení, které v minulých týdnech spustilo v Edenu malou slávistickou revoluci. Ta smetla ostříleného trenéra Jaroslava Šilhavého, na jehož pozici přišel žádaný kouč Slovanu Jindřich Trpišovský. Prolnutí libereckých barev s těmi červeno-bílými ale bylo mnohem výraznější.
    • Zpět na místě činu. TOP 5 zimních návratů z hostování

09/02/2018 | Aktuální zprávy
      Podzim aktuálního ligového ročníku odehráli jinde, na jaře už však znovu budou oblékat dres svého původního klubu, který je povolal zpět do svých služeb. Přes startem jarní části jsme pro vás připravili přehled pěti nejzajímavějších návratů z hostování.