16SK Slavia Praha000

Zprávy

• Šilhavý: Některé akce jsme zbytečně uspěchali

26/07/2017 | Aktuální zprávy
      Trenér Jaroslav Šilhavý byl zklamaný, že fotbalisté Slavie vytěžili ze sedmdesátiminutové přesilovky v úvodním utkání 3. předkola Ligy mistrů proti Borisovu jen výhru 1:0. Pražané podle něj některé akce uspěchali a zbytečně nakopávali. Nicméně věří, že v odvetě příští středu dají gól a dotáhnou dvojzápas k postupu.
    • Danny: Vím, že můžu být ještě daleko lepší

18/07/2017 | Aktuální zprávy
      Ofenzivní záložník Danny si v generálce proti Nice (4:1) poprvé zahrál za pražskou Slavie na stadionu v Edenu a vypracoval pro spoluhráče několik gólových šancí. Nejzvučnější letní posila červenobílých ale cítí, že může hrát ještě lépe. Věří, že český šampion je nachystán na vstup do sezony a v Lize mistrů ukáže, jak kvalitní tým má.
    • Dělám, co můžu, uvedl po skvělém výkonu náhradník Van Buren

17/07/2017 | Aktuální zprávy
      V minulé sezoně byl nespokojený s menším herním vytížením a dokonce uvažoval s vedením Slavie nad tím, zda by nebylo lepší odejít na hostování. V dnešní generálce proti Nice si ale nizozemský útočník Mick van Buren razantně řekl o místo v sestavě. V druhém poločase se podílel na všech čtyřech gólech slávistických fotbalistů a výrazně přispěl k cenné výhře 4:1.
    • Slavia čtyřmi góly po pauze otočila generálku a porazila Nice 4:1

16/07/2017 | Aktuální zprávy
      Fotbalisté Slavie Praha v generálce na start soutěžní sezony po vynikajícím výkonu rozstříleli třetí tým uplynulé sezony francouzské ligy Nice 4:1 a zakončili letní přípravu bez jediné porážky. Hosté v Edenu vedli od osmé minuty a trefy Oliviera Boscagliho, český šampion ale po přestávce skóre otočil. Stav obrátil dvěma góly Milan Škoda a pak se dvakrát prosadil Nizozemec Mick van Buren.
    • Šilhavý o losu LM: Pokud chceme být úspěšní, musíme to zvládnout

Slávisté jsou spokojeni, že se při losu 3. předkola Ligy mistrů vyhnuli papírově nejtěžším soupeřům a narazí na vítěze duelu 2. předkola mezi běloruským Borisovem a arménským Alaškertem Jerevan. Pražané očekávají, že navzdory úvodní domácí remíze 1:1 nakonec postoupí favorizovaný běloruský šampion.
    • Šilhavého krasojízda! Takovou sérii po nástupu k týmu ještě nikdo neměl

12/07/2017 | Aktuální zprávy
      Když fanoušci či odborníci mají zmínit jeden z hlavních faktorů, proč Slavia dokráčela k titulu, shodně jmenují především trenéra Jaroslava Šilhavého. Zkušeného kouče, jenž jako mávnutím kouzelného proutku naučil "sešívané" neprohrávat. Takovou sérii po nástupu k týmu dokonce neměl žádný jiný kouč v historii HET ligy.
    • Deli zachránil Slavii remízu v přípravě s Krasnodarem

08/07/2017 | Aktuální zprávy
      Slávisté na rakouském soustředění remizovali 1:1 s Krasnodarem, od porážky je zachránil v nastaveném čase Simon Deli. V první půli nastoupily i hvězdné posily Pražanů v čele s Halilem Altintopem a Dannym, ale příliš se neprosadily.
    • Podle Altintopa bude trvat týden dva, než si zvykne na nový tým

06/07/2017 | Aktuální zprávy
      Původně měl naskočit na 20 až 30 minut, ale nakonec turecký záložník Halil Altintop odehrál při svém prvním startu za Slavii celý druhý poločas přípravného utkání se Celtikem. Po bezbrankové remíze připustil, že na sehrání s týmem českého mistra bude potřebovat ještě jeden až dva týdny.
    • Slavia pojmenovala tribunu po legendárním kouči Maddenovi

05/07/2017 | Aktuální zprávy
      Slavia Praha pojmenovala západní tribunu stadionu v Edenu po Johnu Williamu Maddenovi. Rodákovi ze skotského Dumbartonu, který byl od roku 1905 prvním trenérem červenobílých, vršovický klub před přípravným utkáním s Celticem Glasgow také za účasti jeho potomků odhalil pamětní desku na chodníku slávy před vstupem do arény.
    • Slavia v přípravě remizovala se Celtikem 0:0

04/07/2017 | Aktuální zprávy
      Slávisté remizovali ve čtvrtém utkání letní přípravy s Celtikem bez branek. Hosté byli v Edenu v souboji českého a skotského mistra aktivnější, ale stejně jako domácí ani jednu z šancí neproměnili. V dresu Pražanů se poprvé představila jedna ze zvučných letních posil Halil Altintop.
    • Slavia rozstřílela Žilinu, trefili se i Trubač ČI Rotaň

01/07/2017 | Aktuální zprávy
      Slávisté chtěli odčinit špatný výkon proti Českým Budějovicím a Žilinu, která je v přípravě dál a za 11 dní vstoupí do kvalifikace Ligy mistrů, nečekaně jasně přehrávali. Po několika šancích otevřel skóre v 21. minutě z dorážky Milan Škoda a čtyři minuty před přestávkou přidal z penalty druhou trefu Nizozemec Mick van Buren, kterého předtím žilinští zadáci faulovali.
    • Pavlenka už patří Werderu, v Brémách podepsal tříletou smlouvu

Brankář Jiří Pavlenka definitivně přestoupil z pražské Slavie do Brém. Pětadvacetiletý reprezentační gólman v novém působišti úspěšně prošel zdravotní prohlídkou a s osmým celkem uplynulé sezony německé ligy podepsal tříletou smlouvu s roční opcí.
    • Slávista Laštůvka: Kdyby Pavlenka zůstal, nemělo by to smysl

29/06/2017 | Aktuální zprávy
      Brankář Jan Laštůvka už nečekal, že si ještě bude moci zachytat v evropských pohárech. Čtyřiatřicetiletý gólman se však po nedávném odchodu z Karviné do pražské Slavie a následném přestupu Jiřího Pavlenky do Brém stal jedničkou úřadujícího českého šampiona a chystá se s ním na kvalifikaci Ligy mistrů. V Benešově si v přípravě proti Českým Budějovicím připsal první start v červenobílém dresu.
    • Ať hrajeme derby šestnáct na šestnáct, navrhl v nadsázce Tvrdík

28/06/2017 | Aktuální zprávy
      Slavia stejně jako Sparta získala v uplynulých dnech několik zahraničních hvězd a předseda představenstva Jaroslav Tvrdík se domnívá, že to atmosféru a vztahy v kabině nepoznamená. Naopak je přesvědčen, že příchod zvučných jmen pomůže celé lize. Těší se na souboje s letenským rivalem a doufá v obhajobu titulu. V pohárech pak dal týmu za cíl vybojovat aspoň skupinu Evropské ligy.
    • Vím, že pro Prahu fotbal hodně znamená, uvedl se Altintop

Přestože mu bundesligový Augsburg nabízel prodloužení smlouvy, rozhodl se ofenzivní záložník Halil Altintop pro nečekaný krok a stal se novou posilou Slavie. Čtyřiatřicetiletého bývalého tureckého reprezentanta mimo jiné zlákala možnost pomoci českému šampionovi do základní skupiny Ligy mistrů a učarovalo ho také prostředí Prahy.