16FC Zbrojovka Brno2414:3220

Zprávy

• Hořava: Slavia větří šanci, ale věřím, že tohle nás nastartuje

16/04/2018 | Aktuální zprávy
      Záložník Tomáš Hořava zařídil plzeňským fotbalistům vyrovnávací brankou remízu 2:2 v dnešním ligovém šlágru se Spartou Praha a věří, že smazání dvougólové ztráty jeho tým nastartuje zpět na vítěznou vlnu. Západočeši počtvrté za sebou nevyhráli a druhá Slavia se k nim přiblížila už jen na rozdíl pěti bodů.
    • Plzeň dostala v Ďolíčku pět gólů a její náskok se ztenčil na sedm bodů

08/04/2018 | Reportáže
      Fotbalisté Plzně ve 23. kole první ligy utrpěli debakl 2:5 na hřišti Bohemians Praha 1905 a vedou tabulku už jen o sedm bodů před Slavií. Hvězdou utkání byl Dominik Mašek, který dva góly dal a na dva nahrál. Za domácí se trefili i Michal Šmíd, Rudolf Reiter a Benjamin Tetteh. Hosté skórovali po vlastním gólu Milana Kociče a trefě Jana Kopice.
    • Poslední Ostrava remizovala v dohrávce ligy s první Plzní 0:0

04/04/2018 | Aktuální zprávy
      Fotbalisté Ostravy remizovali v dohrávce 19. ligového kola v duelu prvního s posledním týmem tabulky bez branek s Plzní. V nastavení trefil hostující Tomáš Chorý břevno. Viktoria nevyhrála v pátém z šesti jarních zápasů nejvyšší soutěže, i tak zvýšila svůj náskok v čele před druhou Slavií na deset bodů. Poslední Baník bodoval podruhé po sobě a snížil manko na nesestupové pozice na čtyři body. Zápas se v původním březnovém termínu nehrál kvůli zmrzlému terénu.
    • Plzeň podlehla oslabené Boleslavi a na jaře doma opět nevyhrála

31/03/2018 | Reportáže
      Fotbalisté vedoucí Plzně ve 22. kole první ligy nečekaně podlehli oslabené Mladé Boleslavi 1:2 a v jarní části nejvyšší soutěže doma ani na třetí pokus nevyhráli. Viktoria má v čele neúplné tabulky devítibodový náskok před druhou Slavií. Středočeši poskočili na desáté místo. Ve 40. minutě otevřel skóre Petr Mareš. Boleslavský tým odehrál závěrečnou půlhodinu bez vyloučeného Nikolaje Komličenka, přesto v 79. minutě přidal pojistku Michal Hubínek. Až těsně před koncem snížil Marek Bakoš.
    • Před pauzou jsme výhru nutně potřebovali, přiznal plzeňský Kolář

19/03/2018 | Aktuální zprávy
      Ačkoli hráči Plzně v sobotním ligovém utkání se Zlínem nezvedali fanoušky ze sedadel jako ve čtvrtečním duelu Evropské ligy se Sportingem, připsali si výhru 1:0, která je pro ně velmi důležitá. Konečně na jaře v lize naplno bodovali a po předchozích třech ztrátách se uklidnili. Mají tak pohodu na práci během reprezentační přestávky.
    • Kolář rozhodl o výhře Plzně ve Zlíně. Západočeši vedou tabulku o devět bodů

18/03/2018 | Reportáže
      Fotbalisté Plzně ve 21. kole první ligy zvítězili 1:0 na hřišti Zlína a po první jarní výhře navýšili své vedení v tabulce na devět bodů před druhou Slavií a navíc mají zápas k dobru. Utkání rozhodl už ve 12. minutě Daniel Kolář. Zlín prohrál čtvrtý ligový zápas za sebou, z toho třetí pod novým trenérem Vlastimilem Petrželou, a stále ho dělí jen dva body od pásma sestupu.
    • Český fotbal přišel o šanci na přímý postup do Ligy mistrů i Evropské ligy

16/03/2018 | Aktuální zprávy
      Čtvrteční vyřazení Plzně v osmifinále Evropské ligy pro český fotbal znamená, že nevylepší třináctou příčku v pořadí koeficientů UEFA. Ligový mistr tak v roce 2019 přijde o možnost postoupit přímo do základní skupiny Ligy mistrů a stejně na tom bude i vítěz poháru v případě Evropské ligy.
    • Vrba: Jeden z našich nejlepších výkonů, převažuje ve mně hrdost

Přestože hráčům Plzně kvůli prohře 0:2 z úvodního utkání osmifinále nestačila k postupu mezi osm nejlepších týmů Evropské ligy ani domácí výhra v odvetě 2:1 po prodloužení, byl trenér Pavel Vrba na hráče hrdý. Viktoria podle něj předvedla jeden z nejlepších výkonů během dlouholetého působení na evropské scéně.
    • Bakoš: Jestli máte vypadnout z Evropy, tak jako se Sportingem

Plzeňský útočník Marek Bakoš v odvetném osmifinále Evropské ligy rozhodl dvěma góly o výhře 2:1 nad Sportingem Lisabon, ale nakonec byl zklamaný z vyřazení kvůli inkasované brance v prodloužení. Slovenského fotbalistu potěšilo aspoň to, že Viktoria opustila soutěž se vztyčenou hlavou a udělala radost domácím fanouškům.
    • Hořava: Proti Sportingu musíme hrát na hranici svých možností

15/03/2018 | Aktuální zprávy
      Záložník Tomáš Hořava věří, že plzeňští fotbalisté v odvetě osmifinále Evropské ligy proti Sportingu Lisabon mohou doma dohnat manko 0:2. K tomu však ve čtvrtek musí zahrát na hranici svých možností a podat skvělý týmový i individuální výkon.
    • Plzeň remizovala 2:2 s Libercem a dál čeká na jarní ligovou výhru

11/03/2018 | Reportáže
      Fotbalisté vedoucí Plzně ve 20. kole první ligy doma s Libercem dvakrát neudrželi vedení, remizovali 2:2 a v jarní sezoně nejvyšší soutěže ani na třetí pokus nevyhráli. Západočeši mají v čele tabulky sedmibodový náskok na Slavii a k dobru odložený zápas v Ostravě. Po dvaceti minutách otevřel skóre Tomáš Chorý, Slovan vyrovnal trefou Matěje Pulkraba, ale těsně před pauzou vrátil Viktorii vedení Michael Krmenčík. Čtvrt hodiny před koncem srovnal Radim Breite.